Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Joane
Joane 
 
Storczyka tego posiadam od połowy listopada 2009. Po przyniesieniu do domu kwiaty utrzymywały się jeszcze z miesiąc i opadły. Od stycznia tego roku zaczęły wypuszczać przedłużenia i obecnie mam 13 kwiatków i coraz więcej pąków. Pojawił się też nowy pędzik i sporo listków, oraz korzonków.

Uprawiam go zawieszonego jakiś metr od sufitu przy zachodnim oknie. Właściwie rogu dwóch dużych okien.
Do podlewania ściągam go raz na dwa tygodnie i porządnie nasączę wodą. Od czasu do czasu spryskuję po liściach i mchu.
Nawożę dolistnie jak i dokorzennie nawozem zmiennym. W jednym przeważa azot, w drugim fosfor i potas.

Widok z jednej strony belki,

Phalaenopsis - Phalaenopsis Pink Panther 9269377

i z drugiej,

Phalaenopsis - Phalaenopsis Pink Panther 9269382
Jolusia
Jolusia 
 
Wygląda rewelacyjnie ok

Czy sama go wsadziłaś w taki bambus czy już taką kompozycję kupiłaś? Na jakim stanowisku świetlnym go uprawiasz?
Carmella
Carmella 
 
Świetnie się prezentuje w tej belce !
Cattleya
Cattleya
Wspaniały widok! I ten różowy tygrysek...cudo! powodzenia w uprawie!
Joane
Joane 
 
Kompozycję tę kupiłam gotową. Jedyne co, to po zakupie wymieniłam sporą ilość sphagnum, bo było stęchniałe. Na spodzie jest kora na górze, mech.
Okno jedno wychodzi na południowy zachód, drugie na północ.
Na początku bardzo się bałam, jak będzie z podlewaniem, ale jest to o wiele bardziej proste niż myślałam. haha

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje