Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

lily91
lily91
Witam!
Jestem początkującą forumowiczką i fanką storczyków.
Około marca kupiłam storczyka. Na początku nie zwracałam uwagi przy zakupie na stan korzeni, tylko na kwiatki czy są ładne. Teraz już wiem, że to wielki błąd.
Storczyk przez około miesiąc był piękny, pięknie kwitł i wyglądał na zdrowego. Później, gdy jeszcze zostało mu kilka pączków do rozwinięcia, wszystko się zastopowało. Pączki nie opadały, ale też nie rozwijały się. Z czasem liście zrobiły się wiotkie i pomarszczone. Na innym forum uzyskałam podpowiedź, aby obciąć na samym dole pędy kwiatowe i przesadzić w nową ziemię. Gdy go przesadzałam praktycznie nie miał korzeni Sad Po przesadzeniu storczyk powoli zaczął odżywać i tak było do około tygodnia temu. Znowu zaczął marszczyć liście i resztki pędów zaczęły usychać.. przesadziłam go w nową ziemię znowu, ma 2 czy 3 malutkie korzonki, ale to chyba nic nie pomogło, bo z dnia na dzień jest z nim coraz gorzej Sad
Proszę o pomoc, bardzo mi szkoda tego storczyka, bo jak go kupowałam miał piękne kwiaty.

dodaję zdjęcia:
liście - Liście więdną coraz bardziej... Img_2810
liście - Liście więdną coraz bardziej... Img_2811
lily91
lily91
W stożku to ciemne to są resztki ziemi, które wpadły niechcący przy przesadzaniu. Problemem raczej nie jest brak wilgoci, bo namaczam go regularnie wraz z innymi storczykami. Wszystkie mają się świetnie, kwitną, wypuszczają korzenie i pędy, a tylko ten biedaczek coś choruje Sad
Jolusia
Jolusia 
 
Witam bardzo serdecznie i zaraz zastanowimy się jak Ci pomóc.

Storczyki wsadzamy w substrat, a nie ziemię to tak na przyszłość.

Dobrze by było wsadzić go w samo sphagnum i albo do akwarium jak takie posiadasz albo zawiązać w worek foliowy celem zwiększenia wilgoci. Przy takiej formie reanimacji należy pamiętać o systematycznym wietrzeniu worka.

W momencie reanimacji nie należy kąpać czy podlewać storczyka tylko dwa razy w tygodniu spryskiwać i to nie za dużo, bo korzenie mogą zgnić.

Wszystko jednak zależy od ogólnej kondycji rośliny i Twoim postępowaniu. Życzę powodzenia.
lily91
lily91
Chyba jednak nie da się uratować tego storczyka Sad Dziś zauważyłam, że środek mu zgnił Sad
Jolusia
Jolusia 
 
Bardzo przykro mi z powodu utraty storczyka.
aniusia123
aniusia123
Ale niech strata jednego storczyka nie zniechęca nas do dalszej uprawy tych pięknych kwiatów:
Pozdrawiam i życzę wytrwałości:)
lily91
lily91
Na pewno mnie nie zniechęci, mam w planach zakup kilku kolejnych okazów. Chociaż bardzo mi szkoda tego bidulka i trzymam go na parapecie w nadziei na jakiś cud Smile
Ignis
Ignis
Faktycznie szkoda...Sad
Taki trudny przypadek możesz spróbować reanimować poprzez wsadzenie do sphagnum. Są też specjalne preparaty na pobudzenie rozwoju korzeni (kosztują tyle, co nowy storczyk). Ale warto mieć w domu taką storczykową apteczkę. Ponoć każdy hodowca musi jednego storczyka zmarnować na początku Razz
Carmella
Carmella 
 
Przykro mi, że się nie udało. Na zdjęciach widać, że środek jest już lekko zgniły Sad
lily91
lily91
No niestety nie udało się nic zrobić, wczoraj wieczorem już go wyrzuciłam, bo nie dość, że zgniły bardzo to już pleśń się zaczęła pojawiać Sad
Mam nadzieję, że to mój pierwszy i ostatni taki przypadek.

Dziękuję Wszystkim za wiadomości i pozdrawiam serdecznie!

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje