Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

bichett
bichett
Nurtuje mnie pytanie, jak odróżnić miltonie od miltoniopsisa, ponieważ na tego samego storczyka jedni mówią tak a inni inaczej, czym one się różnią.
Moje 2 pierwsze kupiłam jako miltoniopsisy, a ostatnią jako miltonie, a jak dla mnie to wyglądają tak samo. Gdzie jest diabeł pogrzebany Question Question Question .
Oto one:
miltoniopsis - Miltonia czy miltoniopsis 43_mil11
miltoniopsis - Miltonia czy miltoniopsis 42_mil10
miltoniopsis - Miltonia czy miltoniopsis Img_1915
kalina
kalina
Ja wyczytałam, że (ale to teoria, więc może mnie ktoś poprawi)Miltonia ma 2 liście na każdej pseudobulwie, a Miltonipsis jeden. Miltonia ma bardziej okrągłe pseudobulwy i są ułożone dalej od siebie niż w przypadku Miltoniopsis. No i kwiaty Miltoniopsis bardziej przypominają bratek. To by się zgadzało w przypadku tego drugiego zdjęcia. Rolling Eyes
mgasz
mgasz
"Garay i Dunsterville opisują dokładnie różnice pomiędzy rodzajami Miltonia a Miltoniopsis, ale uprawiający je łatwo rozróżniają te 2 rodzaje, ponieważ Miltoniopsis posiada zwykle 1 liść, natomiast pseudobulwy rodzaju Miltonia wytwarzają 2 liście. Pseudobulwy miltoniopsisa są lekko spłaszczone i rosną dość ciasno, zaś pseudobulwy większości Miltonii posiadają dłuższe odcinki kłączy pomiędzy pseudobulwami. Nazwa rodzajowa Miltoniopsis jest obecnie używana i akceptowana przez większość naukowców, ale hybrydy są ciągle rejestrowane pod nazwą Miltonia, ponieważ cztery z sześciu gatunków Miltoniopsis były wcześniej zaklasyfikowane do rodzaju Miltonia." Jest to fragment artykułu na temat Miltoniopsis -hybrydy ze strony www.orchidarium.pl
Neska
Neska 
 
Myślę, że prościej przeszukać nasze forum, z pewnością znajdziecie dużo więcej informacji - wystarczy poczytać o Oncidiinae, a także o np. Miltonia Sunset i Miltoniopsis Herralexander.
bichett
bichett
Wsztstkie 3 szt posiadają po 1 liściu z pseudobulwy i raczej spłaszczone pseudobulwy czyli posiadam miltoniopsisy, wielkie dzięki.
bichett
bichett
Miltonia Sunset i Miltoniopsis Herralexander przeczytałam jako pierwsze, ale nie czytałam o Oncidiinae, zaraz to nadrobie, dziękuje.
Neska
Neska 
 
Najlepiej przeglądaj po kolei, przy każdej roślinie jest coś nowego, ciekawego Very Happy

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje