Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Idź do strony : Previous  1, 2

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 2 z 2]

Joane
Joane 
 
Od kilku tygodni cieszę się w pełni rozkwitniętymi kwiatkami.

Cymbidium żółte - Page 2 006uka

Cymbidium żółte - Page 2 007rbu
janka
janka 
 
Asiu Cymbidium pięknie i okazale kwitnie. Z pewnością jeszcze długo będzie cieszyć Cię swoimi kwiatami.
Ja chciałam się także pochwalić swoim. Wpisuję się tu, ponieważ z tego co pamiętam powinno być właśnie żółte.
Bardzo długo wszyscy, którzy widzieli pęd byli przekonani, że jest to po prostu przyrost.
21 października 2010:
Cymbidium żółte - Page 2 Dsc07001c

Przekonana opiniami innych przestałam się nim interesować. Od czasu do czasu podlałam, lecz po kilku miesiącach zobaczyłam to
3 stycznia 2011:
Cymbidium żółte - Page 2 Dsc07754r

Cymbidium żółte - Page 2 Dsc07758b

A tak wygląda dziś:
Cymbidium żółte - Page 2 Dsc07807g

Mam nadzieję, że niczego nie zepsuję i doczekam choć w części tak pięknego kwitnienia jak Asia.
Cattleya
Cattleya
Moje Cymbidia to uparciuchy, w tym roku nie zakwitły..

Ale cieszę się bardzo Waszymi sukcesami!
ok

Re: Cymbidium żółte
06.01.11 11:41

Joane
Joane 
 
Kasiu gratuluję pędzika na Cymbidium. clap
Moje przekwitnie, a wtedy będziemy oglądać Twoje.

Cattleya mam nadzieję, że i ty się doczeksz takich widoków u swojego. Very Happy

Re: Cymbidium żółte
09.01.11 10:10

doriska
doriska
Joana pięknie zakwitło Cymbidium i kolorek bardzo wyraźny:)
Trochę się spóźniłam z gratulacjami, ale dawno nie zaglądałam na forum.

Carmella
Carmella 
 
Uroda kwiatów Cymbidium wynagradza ich upartość Smile

Re: Cymbidium żółte
07.02.11 20:34

janka
janka 
 
Moje Cymbidium okazało się rodzajem ze zwisającym pędem i o niewielkich kwiatach:

Cymbidium żółte - Page 2 Dsc07949u

I już widać jakie będą kwiaty, bardzo długo trwa ten etap:

Cymbidium żółte - Page 2 Dsc07957l

Jeżeli otworzy wszystkie będzie ich 13.
Carmella
Carmella 
 
To jedyne takie Cymbidium, które ma zwisający pęd. Niemniej jednak ciekawie to wygląda, a kwiaty ma bardzo piękne!
doriska
doriska
Janko przepiękne. Zapraszam na mój wątek znajdziesz tam braciszka bliźniaka Smile
doriska
doriska
Janko odpowiadam w tym wątku Smile
moje Cymbidium ma liście długości ok 60 cm, szerokości ok 3 cm, pęd kwiatowe ok 30 cm długości, na jednym 8 kwiatów na drugim 7, a kwitka w niepełnym rozstawie mają 5 cm. Pędy rosły prosto, dopiero zozwijające pędy pod wpływem ciężaru doprowadziły do pochylenia się pędów.
Teraz zaczyna szaleć z nowymi psb już naliczyałam 4
janka
janka 
 
Dorisko tak więc wszystko pasuje Very Happy
Różnica jest jedynie taka, że Twój wypuścił dwa, a mój tylko jeden pęd, przy czym na moim jest 13 kwiatów. W ogólnym rozrachunku - podobnie Wink
Faktycznie Cymbidium to bardzo chętnie wypuszcza nowe przyrosty. Pozostaje nam teraz do porównania: długość kwitnienia.
doriska
doriska
Ja swoim wpatrywaniem w to cudeńko mogę doprowadzić do szybszego przekwitania hehe. Ostatnio widziałam takie jak nasze tylko kwiaty były olbrzymie - widok przecudny. Ale nasz też są śliczniusie. Życzę długiego kwitnienia Smile

Re: Cymbidium żółte
20.02.11 20:38

Gogi
Gogi
Piękne są Wasze, z przyjemnością oglądnęłam zdjęcia z kwitnień. Mój uparciuch nie chce pokazać kwiatów ale spróbuję zastosować metodę Joane. Może w tym roku się powiedzie?

Re: Cymbidium żółte
15.08.11 23:34

Justysp26
Justysp26
Cudne te Cymbidia !!!I Jak ładnie Wam kwitną, ja mam jedno ale nie ma zamiaru kwitnąć ale może kiedyś się doczekam na nim kwiatuszków Smile
Wirginia
Wirginia
Witajcie,
jestem ciekawa, jak mają się Wasze Cymbidia. Dawno nikt nie zaglądał do tego zakątka forum Smile

Ja teraz jestem trzeci m-c w Polsce i jutro wyruszam w podróż powrotną do DE. Jestem baardzo ciekawa, jak mają się moi podopieczni po tak długiej mojej nieobecności.. 

Pozdrawiam!
Wirginia
Wirginia
Witajcie,
chcialabym zadac pytanie dotyczace mojego zoltego Cymbidium.
Cale lato i jesien az do pierwszych przymrozkow w nocnych stalo na balkonie. Roslo zdrowo. Okolo miesiac temu przestawilam je na schody klatki schodowej, bo tam temperatura siega ok 15 stopni. Dzis przenioslam je juz do domu (temp. ok 22st.C) i nie jestem pewna, czy to dobry pomysl i nie za wysoka temperatura. Moje Cymbidium ma sporo nowych przyrostow, jeszcze nie jestem w stanie rozpoznac, czy to liscie czy pedy kwiatowe. Prosze o rade dotyczaca miejsca dla niego.
Dziekuje i pozdrawiam!

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 2 z 2]

Idź do strony : Previous  1, 2


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje