Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Kwiatuszek
Kwiatuszek
Witam. Storczykami opiekuję się już od jakiegoś czasu. Korzenie są w dobrym stanie, liście tak samo. Martwi mnie jednak fakt, że mimo pielęgnacji ( odpowiedniego nawożenia i podlewania) moje kwiaty nadal nie zakwitły Sad nie wiem co zrobić, aby ponownie wypuściły pąki. Do tej pory udało mi się to jedynie w dwóch przypadkach. Dwa storczyki wypuściły mi pędy kwiatowe, ale o zakwitnięciu nie ma mowy Sad Co robię źle?? Proszę o rady pokłon
Co zrobić aby ponownie zakwitły? 34espvp

Co zrobić aby ponownie zakwitły? 16anyn6

Co zrobić aby ponownie zakwitły? Mlktqd

Co zrobić aby ponownie zakwitły? Xbn76s
Cattleya
Cattleya
Czasem tak bywa- u mnie również, że Phalaenopsis potrafi nie zakwitnąć nawet przez rok, a jak już zakwitnie to na paru łodygach!


Ważne żeby korzenie były zdrowe i nieprzelane.
Neska
Neska 
 
Już proszę Very Happy tutaj

Najlepiej załóż swoją galerię, najpierw np. w Garnku, potem u nas i wtedy zobaczymy szczegóły na roślinkach. hejka
A najprostsza rada : przesuszyć ok. 2 tyg.
Kwiatuszek
Kwiatuszek
Dziękuję wszystkim za pomoc i z góry przepraszam za tak dużą ilość może prostych dla niektórych pytań. Uczę się dopiero, a i Wasze forum dopiero poznaję i zagłębiam się w kolejne tematy Smile
Borka
Borka
Może ja opiszę historię swojego upartego storczyka.

Kupiłam Phalaenopsis z supermarketu. Biedny miał zalane korzenie, część musiałam wyciąć. Przesadziłam go do nowej doniczki z nowym podłożem i wszystko było w porządku. Stał tak prawie rok i ani listka małego, ani korzonka nie wypuścił. W dodatku miał wiecznie oklapnięte liście. Ciągle musiałam go podlewać. Jak nie podlewałam to znów liście oklapły aż w doniczce mech się "zalęgł" Very Happy Postanowiłam znów zmienić mu podłoże na nowe, w doniczce porobiłam więcej dziur, zasilałam, na słonku stawiałam, zraszałam, podlewałam i tak w kółko już miałam go dość Mad bo on w ogóle nie rósł tylko miał liście zwiotczałe.

Po kilku kolejnych miesiącach wzmożonej opieki zdarzył się cud! Zauważyłam, że wypuszcza nowego listka i nawet korzenie zaczęły rosnąć. A to nie wszystko bo nie długo po tym zauważyłam pęd kwiatowy Smile Dla mnie szok Very Happy ale to jest przypadek, że po długich staraniach można się doczekać.

Może Twoja roślina jest z tych upartych jak i moja heh
Joane
Joane 
 
Rośliny wyglądają na dorodne. Nie piszesz w jakich temperaturach je uprawiasz i na jakim oknie.
Czasami wystarczy je postawić na kilka tygodni w chłodniejsze miejsce.
Neska
Neska 
 
Borka napisał:Może ja opiszę historię swojego upartego storczyka.

Kupiłam Phalaenopsis z supermarketu. Biedny miał zalane korzenie, część musiałam wyciąć. Przesadziłam go do nowej doniczki z nowym podłożem i wszystko było w porządku. Stał tak prawie rok i ani listka małego, ani korzonka nie wypuścił. W dodatku miał wiecznie oklapnięte liście. Ciągle musiałam go podlewać. Jak nie podlewałam to znów liście oklapły aż w doniczce mech się "zalęgł" Very Happy Postanowiłam znów zmienić mu podłoże na nowe, w doniczce porobiłam więcej dziur, zasilałam, na słonku stawiałam, zraszałam, podlewałam i tak w kółko już miałam go dość Mad bo on w ogóle nie rósł tylko miał liście zwiotczałe.

Po kilku kolejnych miesiącach wzmożonej opieki zdarzył się cud! Zauważyłam, że wypuszcza nowego listka i nawet korzenie zaczęły rosnąć. A to nie wszystko bo nie długo po tym zauważyłam pęd kwiatowy Smile Dla mnie szok Very Happy ale to jest przypadek, że po długich staraniach można się doczekać.

Może Twoja roślina jest z tych upartych jak i moja heh

Borka opisałaś wręcz klasyczne zalanie storczyka! Laughing Zwiotczałe liście to objaw zalania, a nie braku wody!!! Mad Zaprzestań zraszania, bo falki wcale tego nie lubią / dopuszczalne zamgławianie wyłącznie wodą destylowaną/ i daj mu podeschnąć, ty go po prostu zagłaskałaś nadmiarem miłości i starania, a storczyki lubią, żeby o nich czasem zapomnieć. Wyraźnie wielka była jego wola przeżycia. Myślę, że uratowały go te dziurki w doniczce.
Borka
Borka
Jak przestałam podlewać storczyka to on zaczął żółknąć...
kuba5463
kuba5463
Żółknięcie może być objawem zrzucania najstarszych liści i to nie jest powód do niepokoju, to normalne zjawisko, zwłaszcza że jak piszesz pojawił się nowy liść.
Borka
Borka
To nie było zrzucanie liści, wszystkie są do tej pory Smile na razie jest wszystko ok więc nie ma się co martwić na zapas. Powodzenia dla Ciebie.
marta
marta
Ja szczerze zastanawiam się jak to jest z tą wodą?

Rok temu dostałam na urodziny Phalaenopsis. Faktem jest, że roślina była w bardzo dobrym stanie, ale przez cały ten rok mój storczyk kisnął do połowy w wodzie (był w osłonce, a za podlewanie odpowiedzialny był mój mąż. Nie dość że lał wodę z kranu to jeszcze wylewał ją z osłonki jak już się wylewała na parapet). Storczyk nie dostał żadnego nawozu przez ten czas. Dodam jeszcze ze woda w Krakowie jest fatalna.

Rezultat jest taki, że obecnie storczyk puścił nowy pęd z kwiatami. Liście i korzenie wyglądają bardzo zdrowo. Nie ma ani cienia mchu na doniczce.

Teraz po porodzie ja się zajmuje podlewaniem i nie wystawiam już go na drugą taka próbę, ale zachodzę o głowę - jak to możliwe ze Phalaenopsisowi się nic nie stało? po roku takiej kuracji jest zdrowy jak ryba.
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
Hybryda hybrydzie nie równa jak organizm ludzki . Jeden zniesie więcej drugi mniej. Jeden ujawni słabości inny nie.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje