Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Słońce i storczyki
20.02.10 11:16

Borka
Borka
Witam,
jestem na forum od niedawna i w sumie od niedawna posiadam kilka storczyków (Phalaenopsis i Miltonia).
Jestem ciekawa czy są storczyki, które lubią bezpośrednie słońce. Niedługo się przeprowadzam i okno będzie wychodzić na południe. Szukam więc takich, które lubią słoneczko, czy są takie storczyki? Smile
Joane
Joane 
 
Większość storczyków lubi słoneczko i południowe okno nadaje się bardzo dobrze. Jedyne co to trzeba je cieniować w południe. Jeśli masz taką możliwoćć to wspaniale.
Bardzo dużo słońca potrzebują np. Vandy i Cattleye.
Borka
Borka
Bardzo mnie ucieszyłaś tą wiadomością, że Vandy lubią słońce clap , bo od dawna zamierzam ją zakupić. Teraz muszę ruszyć w poszukiwania Smile
Carmella
Carmella 
 
Strona południowa jest bardzo dobra, jednak w upały należy rośliny osłaniać. Ja stosuję osłonki na szyby samochodowe. Sprawdzają się doskonale Smile
Borka
Borka
A czy słońce nie zaszkodzi pędom kwiatowym ? Kwiaty miltoni są takie delikate
Cattleya
Cattleya
Ja bym radziła ( z własnego doświadczenia) uważać z Miltonią i słońcem, chyba że zapewnisz jej wysoką wilgotność - co tak na marginesie jest bardzo wskazane.


Co do innych storczyków i słońca - na słonecznym parapecie mam Phalaenopsis i Cambrie, żeby nie poparzyć liści okno do połowy mam zaklejone folią okienną.
Borka
Borka
Dzięki za odpowiedzi Smile
Odnośnie Miltonii to codziennie ją spryskuje, jak opuszczę parę dni to już marszczy liście Very Happy

Dziś dokupiłam do swojej gromadki Dendrobium Nobile clap
Dendrobium, chyba tak samo jak Miltonia, może być na słońcu?
Neska
Neska 
 
Każdy storczyk lubi słońce, ale żaden nie lubi być gotowany Laughing pamiętaj o tym, kiedy zaczną się długie, letnie dni. Miltonia lubi przede wszystkim mieć mokre korzonki - wystarczy na nie rano 1-2 razy psiknąć, a dwa razy w tygodniu solidnie przelać całą doniczkę. Muszą koniecznie troszkę przesychać, inaczej szybko zgniją.
Cattleya
Cattleya
Ja zauważyłam, że Dendrobium typu nobile potrzebuje nagłego "ataku" słońca żeby zakwitnąć, zobaczymy jak będzie u Ciebie Very smile
Carmella
Carmella 
 
Dendrobia typu nobile potrzebują raczej sporych amplitud temperatury, ochłodzenia i przesuszenia przed zawiązaniem pąków.
Jolusia
Jolusia 
 
Dendrobium nobile potrzebuje dokładnie takich warunków jak napisała Carmella. Jednym ze storczyków który w bardzo dobry sposób znosi i zarazem potrzebuje dużo słońca jest Tolumnia. W momencie dużego nasłonecznienia jej listki robią sie wręcz ciemno fioletowe.
Michelangelo
Michelangelo
Co do światłolubnych storczyków, to do listy dopisz Oncidia, które w obliczu niedoboru światła karleją. Ja swoich czterech nie cieniuję wcale, ale przy większych upałach można to robić, jeśli wentylacja pomieszczenia nie jest wystarczjąco dobra. Jeszcze a propos Dendrobium typu nobile-najważniejsze jest przechłodzenie i przesuszenie, poza tym hybrydy nie są tak wybredne i zakwitają nawet przy mniejszym natężeniu światła w okresie spoczynku (jednak gdyby to było wredne D. harveyanum lub D. aggregatum, o kwiatach można by tylko pomarzyć). Pozdrawiam Cool
Nemezis
Nemezis
Moje storczyki (Phalaenopsis w tym jeden podobny do crowberry) najlepiej o dziwo czują się na oknach wschodnich. Spędzają na nich zimne miesiące, a kiedy już pozwalają na to temperatury, to w godz. 18-8 wystawiam je na południowy balkon.


Na południowym oknie poparzyłam liście 2 podopiecznym  Embarassed  (mój błąd, bo zabrakło cieniowania). Teraz zastanawiam się co z nimi zrobić, bo są zniszczone dość mocno i nie dodają urody roślinom, ale też nie zostały zrzucone. Czy powinnam je usunąć?
Jolusia
Jolusia 
 
Ja bym nie usunęła.Storczyki same decydują o tym czy owy liść jest im potrzebny czy nie i wtedy je zrzucają tak samo jak pąki albo całe pędy kwiatowe.
Nemezis
Nemezis
OK, zostawiam je i niech się dzieje wola nieba Wink.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje