Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Idź do strony : 1, 2  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 2]

Argulina
Argulina
Moje przedszkole to w tej chwili 3 rośliny, Dendrobium Nobile białe, Dendrobium Firebird i Oncidium, wszystkie rośliny to prezenty. To moja pierwsza przygoda z maluszkami.

Maluszki Arguliny ..trudne początki 2njygqv

Maluszki Arguliny ..trudne początki 2qv823b

Maluszki Arguliny ..trudne początki Oh7rcy
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
Powodzenia. Zdawaj relację na bieżąco z tego inkubatora. Niejednej osobie przyda się opis twoich doświadczeń.
Cattleya
Cattleya
Powodzenia! Też mam kilka maluszków, rosną na pniu epifitycznym.
Argulina
Argulina
Storczyki Wiki napisał:Powodzenia. Zdawaj relację na bieżąco z tego inkubatora. Niejednej osobie przyda się opis twoich doświadczeń.
postaram się , "inkubator" zrobiłam tak:
akwarium 60 l, dno wysypane żwirkiem z piaskiem i zalane wodą , na tym postawione podstawki dnem do góry, dopiero na nich stoi doniczka z roślinką, codziennie parę razy spryskuję szyby w środku i mech w doniczkach. Dla zwiększenia wilgotności wsadziłam jeszcze inne roślinki, które ukorzeniam, na noc zakrywam akwarium folią, ale nieszczelnie, jest przepływ powietrza. Większą część dnia akwarium zostawiam otwarte.
Argulina
Argulina
Obiecałam że jak się coś zacznie dziać to się pochwalę a więc, Dendrobium Nobile coś zaczęło puszczać, moje domysły to nowy przyrost ale proszę o Wasze opinie

Maluszki Arguliny ..trudne początki K30g03

Maluszki Arguliny ..trudne początki 2yxkys5

A to nowy mieszkaniec akwarium, Cattleya dzięki Paulii znam dokładną nazwę Epicatanthe Don Herman 'Gold Rush' rodzice to (Cattlianthe Gold Digger x Epidendrum stamfordianum)

Maluszki Arguliny ..trudne początki 21brl9t

Maluszki Arguliny ..trudne początki 245hnpt
Argulina
Argulina
Zobaczcie Cattleya ruszyła wypuszcza nową psb.

Maluszki Arguliny ..trudne początki 140d9he

Maluszki Arguliny ..trudne początki 2v8h4kk

Maluszki Arguliny ..trudne początki 2isw41h

no i bułeczka Dendrobium to chyba naprawdę nowy przyrost Smile

Maluszki Arguliny ..trudne początki 2j65weo
Cattleya
Cattleya
Nie boisz się o tej porze roku tak mocno spryskiwać storczyków? Ja je teraz spryskuje rzadziej- ze względu na słabe oświetlenie i niższą temperaturę..
Argulina
Argulina
Ja po 30 minutach od spryskania nie mam śladu, że spryskiwałam więc muszę jakoś podnosić wilgotność, mam dom gdzie na piętrze nie ma sufitów betonowych a drewniane boazerie i jest tam sucho jak nie wiem co, dlatego spryskiwanie to u mnie mus.
Cattleya
Cattleya
To masz "dobrze" można powiedzieć...ja muszę bardzo uważać ze spryskiwaniem- gdy pozostanie trochę wody w kącikach liści- o tej porze roku- storczyki gniją..
82karolcia
82karolcia
A moje maleństwa niestety padły. Fakt, że nie wiedziałam jeszcze wtedy jak się nimi opiekować. A teraz jedna z roślinek wypuściła jednego "malucha" clap
Argulina
Argulina
Karolciu ja też na początku zielona całkiem byłam Smile ale 3 lata uczenia się moich zielonych i coś zaczyna się mi udawać Smile też parę mi poszło do storczykowego nieba Wink

Cattleya jak bym spryskiwała te co mam na parterze miałabym właśnie takie objawy jak Ty bo tam wilgotność większa a temp. niższa.
82karolcia
82karolcia
Trochę się od Was pouczę i może tego nowego uda mi się uratować Wink
Carmella
Carmella 
 
Najbardziej cieszy mnie, że Dendrobium nie śpi (bałam się, że ono np. przestanie rosnąć albo coś) Widać, warunki jakie ma u Ciebie mu odpowiadają Smile
I fajnie, że Cattleya puściła przyrost Smile
Cattleya
Cattleya
Zauważyłam, że jak ma się odpowiednie warunki dla Dendrobium- to rosną jak na drożdżach! ok Moje- wypuszczają przyrosty, jeden za drugim! hejka A gdy dorosną- obficie kwitną! Surprised
Argulina
Argulina
Dostałam prezent Smile oto on. Moją dobrą wróżką była Carmella (bardzo dziękuję).
kwiatek Prezent trafił do szklarenki i zobaczymy czy uda mi się go utrzymać Smile nigdy nie miałam Paphiopedilum i boję się czy dam radę.

Maluszki Arguliny ..trudne początki 8364274

Maluszki Arguliny ..trudne początki 8364279
Joane
Joane 
 
Na pewno dasz radę. Wink Przy twojej ręce do kwiatków. clap
A wiesz jakie będzie Question
Argulina
Argulina
Jest bordowy, och jakbym chciała żeby mi się udało Smile
Carmella
Carmella 
 
Argulina uda się Wink

Rozdzieliłam tego Paphiopedilum, bo rozetka, z której kwitł sklepowo mi zgniła (chyba ją zalałam) - a była to rozeta środkowa. Storczyk miał fatalne korzenie.
Jedną rozdzieloną rozetę zostawiłam sobie drugą dałam Celince. Swojego wsadziłam do keramzytu, a na górze dałam sphagnum. Siedzi dość mocno. Niedawno zauważyłam u mojego maleńką nową rozetkę.
Celinko, najważniejsze jest, żeby nie lać z góry, by nie zalać nowo powstającej rozetki. Więc może lepiej wsadź go go kory lub keramzytu i podlewaj od dołu.

takie powiniem mieć kwiaty:
Maluszki Arguliny ..trudne początki ZZ_100_8611
Argulina
Argulina
No to dzisiaj go przesadzę dziękuję za radę Smile
Argulina
Argulina
Postępy u maluchów Smile Dendrobium urosło sporo

Maluszki Arguliny ..trudne początki Fcfno

Cattleya róznież

Maluszki Arguliny ..trudne początki 2djtk2

a Paphiopedilum przesadziłam do....kamyków

Maluszki Arguliny ..trudne początki 2rf8u47
Carmella
Carmella 
 
Kochaniutkie Dendrobium :king:
Cattleya
Cattleya
Wdzięczna Cattleya!
Argulina
Argulina
no to rośnie nowa rozetka Smile

Maluszki Arguliny ..trudne początki 2hicqgx

Dendrobium coraz większe

Maluszki Arguliny ..trudne początki 2aevkw

a Cattleya wypuszcza nowy listeczek

Maluszki Arguliny ..trudne początki By6mf
Argulina
Argulina
Dzisiaj zauważyłam początek nowej psb na Dendrobium Fire Bird wesołek

Maluszki Arguliny ..trudne początki 30il0no

Rozetka Paphiopedilum troszkę urosła

Maluszki Arguliny ..trudne początki Bha7i1
Joane
Joane 
 
Jak wyglądają roślinki obecnie? Very Happy

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 2]

Idź do strony : 1, 2  Next


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | Natur | Flora, Garden | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje