Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

rybiarz21
rybiarz21
Witam od 2 lat z dużymi przerwami zajmuję się in vitro tak jak by to podliczyć no to może z 9 -10 miesięcy ciągłej pracy. ok

Chciałbym coś dowiedzieć się na temat rozmnażania storczyków w in vitro sam chętnie pomogę coś tam wiem bo swojego czasu wiele czytałem.

Posiadam wszystkie potrzebne sole do stworzenia pożywki MS więc jak ktoś jest chętny to zapraszam na pw lub gg 2023584. Pożywkę odsprzedam za grosze bo mam nadmiar odczynników a nie chce ich zmarnować Smile
rybiarz21
rybiarz21
Może ktoś ma doświadczenie z rozmnażaniem storczyków w warunkach in vitro
rybiarz21
rybiarz21
Dla zainteresowanych pożywki to koncentrat MS bez etylenodiaminy, inozytolu oraz glicyn ponieważ go nie stosuje roślin mi rosną bez tego. Co do węgla nie stosuję węgla w pożywkach ponieważ ma on duże zdolności absorpcyjne i pochłania hormony inne ważne składniki węgiel stosuje się aby roślinę wyjałowić z hormonów i substancji wzrostowych.
boziu
boziu 
 
Cześć Wink

Ja bawię się storczykowymi kulturami tkankowymi od kilku lat zarówno wliczając w to wysiew nasion, merystemowanie, multiplikację, zapylanie roślin i hodowla z oczek pędowych.
Co by nawiązać do Twoich wypowiedzi: przyznaję, że pożywka MS jest wygodna, ale wcale nie najlepsza. Storczyk storczykowi nierówny i często pełne MS jest zbyt zasolone.
Myoinositol i glicyna czasem nie są potrzebne, ale często tak i zwłaszcza bez glicyny kultura będzie szła mizernia, a wszystko też zależy od potrzeb indywidualnych danego gatunku/hybrydy i co z nim robimy. Znaczy czy go wysiewamy, czy namnażamy, czy ukorzeniamy, czy też chcemy spowolnić jego wzrost w kulturze celem 'zahibernowania' kultury.
Nie masz absolutnie racji co do węgla aktywnego niestety. Owszem, jest on silnym pochłaniaczem hormonów ale nie pochłania ich całkowicie i nie wszystkie. Dodatkowo AC pochłania również wiele innych substancji, więc to nie jest taka jednopłaszczyznowa aktywność. I oczywiście, że używa się AC w kulturach z hormonami. Zarówno przy wysiewaniu nasion jak i przy ukorzenianiu siewek w pożywkach.
Jak chcesz pogadać albo masz jakieś pytania to chętnie podzielę się doświadczeniem i rozwieję wątpliwości Wink
Pozdrawiam,
Przemek.
rybiarz21
rybiarz21
Kultury prowadzisz w domowych warunkach. Bo mnie bardzo często męczą kontaminacje prawdopodobnie pleśniami masz na to jakiś dobry sposób mam ppm.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje