Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

marlena.gulska
marlena.gulska
Witam jakiś czas temu sąsiadka przelała swojego storczyka i więzłam go na leczenie . przez jakiś czas tylko gubił lisie i jeden się przepołowił zostało w sumie 1,5 listka... a teraz pusiła 2nowe po środku, dwa z boku, jeden malusi tez z boku i jeden całkowicie idzie od korzenie... czyżby to był nowy całkiem nowy storczyk?mały problem... nowy storczyk ?  2012-011mały problem... nowy storczyk ?  2012-012mały problem... nowy storczyk ?  2012-012mały problem... nowy storczyk ?  13444011mały problem... nowy storczyk ?  2012-014 ‎1,2- wyrosło na starym miejscu liści, 3,4 - od liścia tego przepołowionego, 5 od korzenia...
kalcian
kalcian
Twój storczyk wypuścił basal keiki czyli po polsku mówiąc małe dzieci Smile Teraz tylko trzeba czekać aż będą większe i każdy z nich wypuści korzonki (3 listki i min 3 korzonki ok 5cm) wtedy można go przesadzić od rośliny matecznej lub pozostawić z mamą Smile Powodzenia Smile
marlena.gulska
marlena.gulska
słyszałam o tym i o smarowaniu keikiem. ale u mnie nie wiem czy jest to młody storzyk czy w ten sposób odbija te przelanie i zgubienie liści czy po prostu będą "dzidziusie"?
kalcian
kalcian
ludzie specjalnie smarują swoje roślinki pastami hormonalnymi żeby wyrosły keiki, u ciebie nastąpiło to naturalnie (podobnie jak u mnie, ja już mojego keiki przesadziłam od matki a ta puszcza kolejne dwa Smile)
Czytałam również że roślina wypuszcza keiki kiedy jej życie jest "zagrożone" jest w złym stanie itp. U twojej roślinki uszkodzony jest stożek wzrostu (środek mamy) dlatego też nie wypuszcza ze środka nowych liści. No i może rzeczywiście to przelanie dało się we znaki. Tak czy inaczej matczyna roślina wygląda na zdrową. Polecam jeszcze sprawdzić korzenie i jeśli są zgnite i zepsuje to trzeba je uciąć i pozostawić tylko zdrowe Smile

Powodzenia z dzidziusiami Smile
drroman
drroman 
 
Nie naturalnie bo jest widoczny uszkodzony stożek wzrostu,więc roślina tak się chce uratować i dlatego wypuszcza keiki.
kalcian
kalcian
używając słowa naturalnie chodziło mi o to ze nie były tutaj stosowane środki hormonalne tylko w naturalny sposob roslina znalazla wyjscie zeby sie uratowac wypuszczajac keiki, a o stozku rozniez zwrocilam wczesniej uwage.

pozdrawiam
marlena.gulska
marlena.gulska
czyli mam rozumieć ze te nowe listki po środku to również jest nowy keiki? czy tylko ten co rośnie od korzenia? bo nowych listków (keiki?) jest ich kilka, na środku, z boku i od korzeni.
a korzenie sprawdzałam jak tylko wzięłam go od sąsiadki to musiałam zmienić cala ziemie bo była przelana i zgnite korzenie poucinałam i zostawiłam zdrowe.




kalcian
kalcian
tak to keiki, wszystko co nie wychodzi ze środka storczyka a ma listki i w przyszlosci korzenie to keiki, z boku jeszcze wychodzą korzenie i pędy kwiatowe, a ze środka storczyka tam gdzie jest stożek wzrostu (u pani uszkodzony) wychodza normalne mlode liscie nalezace do "mamy" Smile

pozdrawiam
marlena.gulska
marlena.gulska
mały problem... nowy storczyk ?  2012-015
czyli to jest ten "dzidziuś"

a to co to jest? czy też młode? mały problem... nowy storczyk ?  Co13
bo1rek
bo1rek
1 i 2 tak. 3 i 4 nie wiem, chyba korzenie. czas pokaże.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje