Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

macerat z czosnku
01.11.11 7:58

KattiYo
KattiYo
Przeglądając strony internetowe w poszukiwaniu sposobu na szkodniki znalazłam na stronie Leroy Merlin poradę na ekologiczny sposób na mszyce, przędziorki, wełnowce i tarczniki.
Macerat z czosnku -drobno posiekany czosnek zalewamy zimną lub letnią wodą na 24 godziny i odcedzamy. Takiego specyfiku używamy do podlewania lub opryskiwania roślin. Zabiegi powtarzać kilkakrotnie co 4-5 dni.

Teraz pytanie - czy ktoś kiedyś próbował takiego ekologicznego sposobu na szkodniki? Czy to naprawdę skuteczne?

Re: macerat z czosnku
02.11.11 0:40

Cattleya
Cattleya
Ja po raz pierwszy w życiu słyszę o takim sposobie, ale uważam,że warto propagować i próbować ekologiczne metody. Mogą być naprawdę skuteczne oraz tanie.

Na dodatek będzie ładnie pachniało w mieszkaniu.

Re: macerat z czosnku
02.11.11 1:43

Gogi
Gogi
Coś podobnego stosowałam tylko nie robiłam tego sama ale użyłam kostki czosnkowe Himal (dawniej Bio-czos). Zastosowałam go dla wzmocnienia roślin po oprysku na wełnowce (jakiś czas po oprysku) i po użyciu keiki pasty, która tak mocno osłabiła rośliny,że zaczęły mieć problemy z gospodarką wodno-świetlną. Po zastosowaniu bardzo szybko zaczęły produkować nowe korzonki (teraz w doniczce jest ich więcej niż podłoża) a obecnie wypuszczają już zdrowe liście i pędy kwiatowe. Kiedyś czytałam jakąś książkę mówiącą m.in. o ekologicznych środkach na różne paskudztwa i nawet to sobie pospisywałam ale nie zdążyłam tego wpisać na kompa tylko mam na luźnych kartkach. Embarassed Był tam m.in. również i ten przepis.

Re: macerat z czosnku
02.11.11 3:03

slipper
slipper 
 
Na pewno coś w tym jest. U mnie w domu zawsze robią opryski na mszyce z pokrzyw. Ostatnio nawet czytałem o tym, że woda utleniona jest lekiem dla chorych roślin.

Re: macerat z czosnku
02.11.11 5:29

boziu
boziu 
 
Woda utleniona jest skuteczna ale też potwornie inwazyjna i może doprowadzić szybko do uszkodzeń rośliny.
Ja natomiast słyszałem o oprysku wodą z popiołem papierosowym Wink Podobno nieszkodliwe i skuteczne wobec mszyc, ale wolę popiół po fajkach wyrzucić niż oprócz siebie truć jeszcze rośliny x)

Re: macerat z czosnku
02.11.11 8:16

KattiYo
KattiYo
Natalia - no z tym zapachem to kwestia gustu ;-) ale czego się nie zniesie dla ratowania storczyków :-) Wampiry i szkodniki precz ! Hehehee Twisted Evil

Re: macerat z czosnku
03.11.11 7:06

Cattleya
Cattleya
Ja akurat uwielbiam czosnek pod każdą postacią Very smile


czekam na spostrzeżenia, jak już ktoś odważy się spróbować Very smile

ja na razie nie mam problemu ze szkodnikami, więc nie mam na czym działać Very smile

Re: macerat z czosnku
03.11.11 7:10

Neska
Neska 
 
Ja stosowałam oprysk czosnkowy wiele lat temu, aby usunąć przędziorki z mandarynek i cytryn, które mi pięknie owocowały. Przędziorki zginęły, ale mnie synowie zagrozili przymusowym lotem z balkonu: śmierdziało w domu okrutnie! Mad
Natomiast w tym roku synowa zwróciła się do mnie o poradę ogrodniczą: na liściach jednej cukinii wystąpiły brzydkie grzybowe plamy.
Oprysk chemiczny nie wchodził w grę, bo był to okres intensywnych zbiorów, zarażony krzak również obficie owocował, szkoda było go wyrwać. Poradziłam jej intensywne opryski czosnkowe, no i pomogło! Cukinie zbieraliśmy jeszcze w październiku.

Re: macerat z czosnku
03.11.11 9:20

KattiYo
KattiYo
Nesko a jakie robiłaś proporcje? Dużo tego czosnku?

Re: macerat z czosnku
03.11.11 9:56

Gogi
Gogi
W/g mojego przepisu 50 g rozgniecionego czosnku zalewa się 5 l wody. Po 24h przecedza się go i rozcieńcza.

Też jestem ciekawa jakie proporcje stosowała Joasia Very Happy

Re: macerat z czosnku
29.11.11 10:53

Neska
Neska 
 
Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam. Tak naprawdę, to wszystko robiłyśmy "na oko", bez konkretnych proporcji, ale nie mniej, niż 2 ząbki na szklankę wody.

Re: macerat z czosnku
30.11.11 9:11

KattiYo
KattiYo
Ostatnio przeczytałam gdzieś, że plamy grzybowe dobrze przecierać bezpośrednio przeciętym ząbkiem czosnku.

Re: macerat z czosnku
12.12.12 3:15

Vandzia
Vandzia
Witam
Niestety u mnie w przypadku przedziorka (malych paskudnych czerwonych pajaczkow ten sposob sie nie sprawdzil). Roslinka w prawdzie sie wzmocnila ale smrod okropny, a dranstwo jak bylo tak dalej lazi. Znalazlam je na pakach kwiatowych Dendrobium nobile typu Yamamoto. Dendrobium rosnie sobie w szklanym naczyniu w keramzycie. Wpakowlam w podloze obok korzeni dwie paleczki provado i dolalam wody tak zeby paleczki dobrze sie rozpuscily, przemylam liscie woda z plynem do naczyn (sciagnelam z nich taka jakby rdze), nasterpnie owinelam szczelnie workiem foliowym Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Teraz trzeba poczekac na efekty.

Re: macerat z czosnku
12.12.12 23:25

Vandzia
Vandzia
Roslinka siedziala w worku dobe.Po zdjeciu listki byly wilgotne, ale paskud ani sladu. Nawet paki kawiatowe maja sie dobrze.Jednak z ostateczna opinia poczekam trzy dni. ok W tym czasie bede bacznie obserwowac moje Dendrobium.

Re: macerat z czosnku
17.12.12 4:26

Vandzia
Vandzia
Witam

Przedziorek juz nie powrocil. Roslinka zostala uratowana Smile

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje