Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

kotaprota
kotaprota
Witam wszystkich !!!!
Nie bardzo mogę się odnaleźć na tym forum a potrzebuje bardzo waszej pomocy w sprawie moich dwóch storczyków.
Jednego chyba już całkiem zmarnowałam (taką dostałam informację na innym forum że go zamordowałam )a drugi jeszcze jest.Napisze wszystko w tej wiadomości i wstawię zdjęcia jeśli mi się uda.
Dostałam storczyka na imieniny 26-07-2011 i właśnie jego fotki wstawiłam żebyście sobie obejrzeli co jest przyczyną tego, że tak wygląda.Po jakimś czasie kwiatki opały.
Storczyk był trzy-pędowy.Przed dwoma dniami obcięłam nad trzecim oczkiem łodygę ( była ususzona). Przez okres dwóch miesięcy przyznaje się, że nie podlewałam w ogóle bo wyczytałam że storczyk któremu opadną kwiaty powinien być przesuszony i tak też uczyniłam (chociaż nie wiem czy to nie za długo). Podlałam go chyba 3 dni temu i nie wiem czy podlewać czy nie i co robić , żeby go uratować.
Faktem jest, że zanim zwiądł podlewałam go wieczorem a potem wyczytałam, że to nie jest dobre dla storczyka. Nie wiem jakiego mam storczyka bo nie myślałam, że jest to takie istotne przy hodowli storczyków. Na początku podlewałam wodą z kranu trochę odstaną ( 1 h ). Trzy dni temu podlałam wodą z kranu ale ta miała dzień odstania i podlałam storczyka z rana. Storczyk stoi u mnie koło okna północno-wschodniego na stoliku. Okna są czasami otwarte i nie wiem czy to ma znaczenie, że może jest mu za zimno. Chociaż z drugiej strony jest blisko kaloryfer... Mieszkam w bloku z cegły i martwię, że może u mnie wilgotność jest za mała. Storczyk stoi w doniczce z podstawką dla storczyka. Nie wiem co jeszcze napisać co mogłoby mieć znaczenie. Proszę o pomoc, bo drugi storczyk na razie nie zgubił listków ale już widzę że zaczyna mieć suche na górze korzenie. Czekam na wiadomości od was.
Pozdrawiam Ania
Nie umiem wstawić fotek pomocy :Sad((
Ale ze mnie niezdara, czekam na info od Was.
Pozdrawiam.

Witam wszystkich jest tu nowa z Łodzi   Dsc3596u

Witam wszystkich jest tu nowa z Łodzi   Dsc3598

Witam wszystkich jest tu nowa z Łodzi   Dsc00876v
boziu
boziu 
 
Przeniosłem Twój temat we właściwe miejsce.
Musisz wstawić zdjęcia abyśmy mogli Ci pomóc oraz proszę o poprawną składnię, ortografię i interpunkcję w postach. Poprawiłem całą masę błędów w wiadomości, ale następnym razem ma się to nie powtarzać.

Możesz wysłać mi zdjęcia na maila, a ja je wstawię tutaj - bigbozoster@gmail.com
boziu
boziu 
 
Zdjęcia wstawiamy wybierając ikonkę nad polem wiadomości oznaczoną "host image".
Wybieramy zdjęcie z komputera, klikamy "host it" a potem kopiujemy środkowy z linków (oznaczony jako "image") i wklejamy do postu. I tyle Wink

Jak dla mnie ten zmizerniały storczyk już jest niestety nie do odratowania. Chyba że usuniesz wszystkie zgniłe korzenie i będziesz go bardzo oszczędnie podlewała. Dobrze byłoby go też zawinąć przeźroczystym foliowym workiem od góry, żeby miał cały czas wilgotno.
Drugi natomiast ma się całkiem dobrze Wink

A jeśli chodzi o szczegóły uprawy to wystarczy poszukać i poczytać na forum trochę Wink

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje