Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

vito
vito
Dziś odebrałem wanilię. Doskonale zniosła podróż o długości 2 tys. km., jest w doskonałej kondycji.
Ale - jest problem. Już teraz ma ok. 1,5 m długości (ok, wiem... jeszcze 2-2,5 metra i zakwitnie kwiatek ) i jest tak długa, że nie mieści mi się nigdzie. A co bedzie jak dorośnie?
I teraz pytanie: czy można ja prowadzić 'na pałąku'? Czy tez lepsza byłaby wielka donica z kijem owiniętym włóknem kokosowym? Jakieś inne pomysły? Question Question Question

boziu
boziu 
 
Donica nie musi być wcale duża, bo te rośliny się cały czas pną. Cały stelaż owinięty włóknem kokosowym to najlepsze wyjście. Pamiętaj, że roślina musi mieć ciepło i wysoką wilgotność powietrza.
Co do kwitnienia to może nie być tak różowo... U nas w ogrodzie botanicznym są osobniki kilku-metrowe i ani im się widzi kwitnąć.
Z tymi roślinami problem jest taki, że potrzebują idealnych warunków i muszą być naprawdę mocno rozrośnięte, aby była szansa na kwiaty.
W warunkach domowych? Średnio to widzę.
vito
vito
Dzięki!
Spróbuje ja doprowadzić do kwitnienia. U mnie nawet zimą, przy włączonym ogrzewaniu, wilgotność nie spada poniżej 70%. Latem dochodzi do 90%. Taki klimat...
Dzięki! Jutro idę po kij!
drroman
drroman 
 
niezakwitnie,co czytalem minimum jest 10m a pelne światlo i cieplo
vito
vito
Masz rację: 4 metry - to w siedliskach naturalnych; w 'niewoli' - musi być dłuższa.
U hodowcy, od którego ją kupiłem, zakwitła. Łudzę się tym, że u mnie jest inny klimat, bardziej wilgotny i dość ciepły (średnia temperatura zimą +4), więc może być różnie. Ponoć wiara czyni cuda... ok
Tak a propos klimatu... Tu przed domami rosną yuki, eukaliptusy, oliwki, mahonie, bambus, a delikatne fuksje tworzą dzikie zarośla, porastające ogromne połacie. Między miejscem, w którym mieszkam a Polską istnieje różnica dwóch stref fitoklimatycznych (boziu pewnie lepiej to wyjaśni Wink ).
Gogi
Gogi
Widziałam kwitnącą wanilię u nas w Polsce w warunkach domowych. Fakt, była ogromna - dobre 8 m ale poprowadzona na pałąku bambusowym tam i z powrotem. Stała razem z innymi rozrośniętymi roślinami, myślę,że miala wilgotność ok. 70% i kwitła a był to właśnie marzec/kwiecień. Dla upartych jest możliwe by to osiągnąć (fakt, to jest znany w pewnych kręgach ogrodnik)...a właśnie wczoraj stałam się właścicielką walilii variegaty, tylko krótszej niż Twoja vito bo tyko 30 cm Wink
Tobie i sobie życzę powodzenia ok
vito
vito
Gogi, nie dziękuję.
Jasne, że damy rade! wesołek

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje