Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 3 z 4]

grazka2211
grazka2211
Przemku oglądnęłam Twoje storczyki na żywo .Szkoda tylko że tak mało kwitło ,ale odwiedzin w Ogrodzie nie żałuję.
boziu
boziu 
 
Jak miło ! Smile Trzeba było dać znać to bym też się pojawił w tym dniu. No ale cóż, to może następnym razem Smile
Jak masz jakieś uwagi prywatne czy też spostrzeżenia to pisz śmiało, wszystkie komentarze są dla mnie ważne.

A tutaj aktualnie kwitnące Epidendrum radicans "Snow" od Piotrka Dobrzyńskiego Smile Młoda sadzonka, zeszłoroczna, ale już zdecydowała się zakwitnąć, chociaż ubogo, na małym przyroście.

Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4647te



Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4648d



Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4652f



Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4654o



Pozdrawiam Smile
grazka2211
grazka2211
Przemku nie wiedziałam kiedy i o której będę w Ogrodzie ponieważ miałam w planach jeszcze ,w tym dniu , odwiedzenie Panoramy Racławickiej co oczywiście się udało. Szkoda byłoby Twojego cennego czasu.
Spostrzeżenia prywatne ,uwagi raczej nie mam wizyta ta miała raczej charakter zapoznawczy jak to wygląda "na żywo".
Mogę tylko tyle napisać że roślinki są bardzo zadbane w porównaniu z tym co widziałam w Ogrodzie Botanicznym w Dublinie .
Ogólnie ja moi rodzice i córka robili duże oczy Shocked .Mamie w szczególności wpadł w oko "bratek"-kwitnąca roślinka która zaprasza to wejścia.Niestety nie wiem co to za okaz.
Efka
Efka 
 
Epidendrum jest piękne, nieważne ile kwiatków Smile .
akwarybka
akwarybka
Szklaria prezentuje się wyśmienicie Smile ''Bratek'' to na pewno Miltioniopsis, podejrzewam, że Miltoniopsis roezlii lub jemu podobna hybryda Smile
boziu
boziu 
 
Dziękuję za oznaczenie Smile

A tutaj kilka aktualnych zmian i kwitnień. Nie myślcie, że tam wszystko stoi w miejscu Razz Ja cały czas coś dodaję, przesadzam i zmieniam Wink

Na początek kwitnąca parę dni temu sadzonka Bulbophyllum lepidum z krakowskiej kolekcji. Niewiarygodne jest to, że w zasadzie prawie wszystkie bulbophylla od nich odwdzięczają mi się kwitnieniami i to nie są duże sadzonki. Wniosek prosty po konsultacjach z paroma hodowcami - warunki w Krakowie nie odpowiadają im. No ale cóż, stan tamtej kolekcji pozostawiam bez komentarza Wink
A wracając do B. lepidum - jest to szczepka złożona z 3 pseudobulw. Z czego jedna jest bezlistna. Wypuściło ono najpierw trzy pędy kwiatowe, po jednym z każdej pseudobulwy. Uciąłem je szybko, żeby roślina się nie osłabiała. Ale jakiś czas później ta sama szczepka wypuściła KOLEJNE TRZY (!) pędy. Szok całkowity, tak jej się chciało kwitnąć Very Happy
Tylko słoneczko przypiekło kwiaty więc końcówki im zaschły Sad

Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4664n




Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4668f



Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4665f



Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4669h



Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4673n




Kolejne zbierające się w sobie Bulbophyllum jest opisane jako dentiferum ale to chyba nie ta roślina, bo pąk jest ewidentnie jeden i nie wygląda na to, żeby zrobiło się z tego cirrho Wink Może to być B. lasiochillum, bo mogłem zamienić niechcący fiszki. Wtedy będę też się cieszył jak głupi Very Happy

Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4674r



Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4676f





Kolejną rośliną, która się zbiera do kwitnienia jest również malutka sadzonka Encyclia ochracea (zgadnijcie skąd Wink )

Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4683p



Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4685l




Kwitnie też ślicznie hybrydowe Oncidium Sweet Sugar w koszyczku ażurowym Smile

Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4696u



Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4681b

I dzisiejszy nabytek:
Vanda Tanu Gold x Butterfly

Metamorfoza szklarni - Page 3 Dsc00236x






A tutaj muszę się pochwalić widokiem tego, jak owych koszyczków właśnie przybywa (ręcznie robię, więc tempo jest marne Razz ) i nowymi nabytkami Smile

Rzut ogólny:
Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4686wwp



Nowi mieszkańcy koszyczkowi:

Dendrobium Phalaenopsis Rose

Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4692kv



Ogromne Oncidium Cherry Baby:

Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4690bz



Beallara Peggy Ruth Carpenter (która ma szósty pęd w ciągu kilku miesięcy):

Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4694t



Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4693i



I moje najnowsze nabytki, które są aktualnie oczkami w głowie Smile Smile Smile

Epidendrum parkinsonianum:

Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4691rd



Dendrobium glomeratum:

Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4688x



I Angraecum bosseri:

Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4689r




Także to byłoby póki co tyle Wink
Miłego oglądania Smile
aniusia123
aniusia123
Oglada się cudownie tą Twoja piękną storczykarnię , zazdrszczę wszystkim którzy mieli okazję zobaczyc to na żywo:)
grazka2211
grazka2211
Właśnie Przemku piszesz że stan kolekcji w Krakowie jest nie najlepszy .W czasie rozmowy z jednym z pracowników Ogrodu we Wrocławiu dowiedziałam że "kolekcja storczyków z Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu pojechała do Krakowa bo
tutaj nie było warunków ".Więc jak to jest ?Po wypowiedzi tego pracownika zrobiłam Shocked bo myślałam że to Ty się wyprowadziłeś.Porozmawiałam z Nim chwilkę aż mój tato przyszedł zobaczyć gdzie zaginęłam . Very Happy .Kwitnące roślinki bardzo ładne.
slipper
slipper 
 
Z niecierpliwością czekam na kwitnienie Angraecum bosseri:) Tak przy okazji, gdzie kupujesz te koszyczki ??
boziu
boziu 
 
Wojtku, tak jak napisałem w ostatniej wiadomości, koszyczki robię sam Wink
boziu
boziu 
 
Niezmiernie ucieszyłem się będąc przewczoraj w szklarni, gdyż odkryłem pęd kwiatowy na młodym Doritaenopsis Purple Gem Snowflake, który jest prezentem od Pani Anny Wojturskiej-Dudy Smile Smile Smile
Nie spodziewałem się tak szybkiego kwitnienia.

Dla porównania pierwsze zdjęcie z dnia zamocowania na podkładce a kolejne przedstawiają jak pięknie roślina wrosła w korę oraz rzeczony pęd:

Metamorfoza szklarni - Page 3 72968461



Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4707f



Metamorfoza szklarni - Page 3 65008153



Metamorfoza szklarni - Page 3 50811603



Metamorfoza szklarni - Page 3 38985288



Smile
boziu
boziu 
 
No i wreszcie się doczekałem upragnionego kwitnienia Very Happy

Tak jak przypuszczałem, to bulbo okazało się Bulbophyllum lasiochilum a nie Bulbophyllum dentiferum. Ale cieszę się nawet bardziej chyba Razz

Zdjęcie z wczorajszego wieczora, bo nie mogłem się powstrzymać i pojechałem koło 21 do ogrodu Razz

Metamorfoza szklarni - Page 3 73977005



A dziś w południe już pełen rozkwit. Wyczuwałem jakiś delikatny słodkawy zapach albo mi się wydawało. Zobaczymy co będzie jutro, znaczy dziś, przed południem.

Metamorfoza szklarni - Page 3 92922157


Metamorfoza szklarni - Page 3 77614461


Metamorfoza szklarni - Page 3 12003146

slipper
slipper 
 
O jaaaaa ale cudny kwiat ..
aniusia123
aniusia123
No tak, dla takich widoków to warto nawet w nocy pofatygować się i sprawdzić jak wygląda kwitnienie;)
boziu
boziu 
 
No i niespodziewanie zakwitła Maxillaria uncata Smile
Do tego jeszcze dwa Phalaenopsis. I póki co tyle Wink
Za parę dni dojdzie Encyclia ochracea.
Ciekawe jest to, że wszystkie hybrydowe Phalaenopsis pachną u mnie w szklarni. Lekko, bo lekko, ale każdy i każdy inaczej.

Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4805e


Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4813xx


Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4807k



Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4815a



Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4817l

Ola
Ola
hejka Boziu już wrzesień a ostatni wpis jest z lipca. Napisz proszę co w storczykarni słuchać.
boziu
boziu 
 
Jadę właśnie za moment do ogrodu zrobić ostatnie aktualne zdjęcia i coś tam powrzucam pod wieczór Wink
boziu
boziu 
 
No więc tak się przedstawiają niedawne i bieżące kwitnienia Smile

Ponownie kwitło Bulbophyllum lasiochilum, inna sadzonka. Zapach w gorące słoneczne dni jest fantastyczny Smile

Metamorfoza szklarni - Page 3 57702764p

Metamorfoza szklarni - Page 3 Img4930d

Tutaj jakieś ambitnie kwitnące Dendrobium typu Phalaenopsis (uratowane w sklepie ładnie się odwdzięczyło Wink )

Metamorfoza szklarni - Page 3 Img5293wh

Metamorfoza szklarni - Page 3 Img5294o

Kwitnie aktualnie Onciciudm Sharry Baby. Zapach jest powalający. Wczoraj spędziłem przy roślinach jakieś dwie godziny podlewając i tak dalej i zaczynała mnie już boleć głowa Razz Przesłodka woń roztacza się na odległość 2-3 metrów od rośliny.

Metamorfoza szklarni - Page 3 Img5348a

Metamorfoza szklarni - Page 3 Img5349q

Kwitnie moje oczko w głowie Smile Nie tak dawno przywiezione (w maju) Dendrobium glomeratum jest ewidentnie zadowolone z warunków Wink

Metamorfoza szklarni - Page 3 Img5345s

Metamorfoza szklarni - Page 3 Img5347vu

Metamorfoza szklarni - Page 3 Img5346n

Kwiatki pokazały się również na Angraecum distichum
(zdjęcia kiepskie bo robione dziś jak już było mało światła z zewnątrz, a i obiektyw mam pokieraszowany :/ )

Metamorfoza szklarni - Page 3 Img5353f

Metamorfoza szklarni - Page 3 Img5354j

No i do kwitnienia zbiera się Cattleya bowringiana. Wywtorzyła już będąc u mnie wielki przyrost w porównaniu do poprzednich i 6 pąków. Nie tak dużo, jak na ten gatunek, ale wierzę, że za rok będzie dwa razy tyle Wink

Cała roślina jakieś dwa tygodnie temu
Metamorfoza szklarni - Page 3 Aaarxk

I wczorajsze zdjęcie
Metamorfoza szklarni - Page 3 Img5350n

A ostatnia jako ciekawostka Beallara Peggy Ruth Carpenter od Gejzerki (wspaniała roślina i jeszcze raz dziękuję Smile )
Kwitnie na 6 pędzie w tym roku, a pokazał się 7! na nowym przyroście. Kwitnie dosłownie nieprzerwanie, jak Phalaenopsis Smile

Metamorfoza szklarni - Page 3 Img5306m




I to by było na tyle na dziś Wink
Pędy są również na trzech Vandach, ale to następnym razem Razz
Miltonia
Miltonia
Mnie się właśnie marzy taki Doritaenopsis Purple Gem Smile Ale wszystkie roślinki cudne, ileż radości musi być przy tylu kwitnieniach, chyba ciągle musi tam być choć jeden rozkwitnięty storczyk. Nie wyobrażam sobie ile to musi być pracy przy takim ogromie storczyków, ale podziwiam inicjatywę, bo zacna, oj zacna! Smile
gejzerka
gejzerka
Łał! Beallara trafiła w bardzo zielone łapki więc się postarała clap U mnie nie byłoby już dla niej miejsca, dlatego że jej stanowisko zajęły Masdevallie. Niech Ci kwitnie z każdym rokiem coraz obficiej Very Happy
fruzka
fruzka
Ilekroć Boziu oglądam Twoje nowe zdjęcia czuję się jak małe dziecko w sklepie z cukierkami Smile albo zabawkami Smile
Tak czy inaczej po raz kolejny gratuluję wiedzy, czasu, zaparcia, chęci, okazów i samych pomyślności życzę!
boziu
boziu 
 
Dorzucam kolejną porcję kwitnień Smile Mam nadzieję, że tym razem też Wam się spodobają Wink
Aktualnie zwiedzających najbardziej interesują Vandy Very Happy

Colmonara Wildcat Bobcat:
Metamorfoza szklarni - Page 3 Imgp6379t
Metamorfoza szklarni - Page 3 Imgp6380j


Cattleya bowringiana x guttata(jak się okazało to właśnie ta krzyżówka i druga z podziału też zakwitła Smile )

Metamorfoza szklarni - Page 3 Imgp6384


Sigmatostalix radicans:

Metamorfoza szklarni - Page 3 13473365


Dendrobium typu nobile, które zakwitło bez żadnego zimowania i suszenia (sic!) Razz I kwitło tak od sierpnia Smile

Metamorfoza szklarni - Page 3 52988953

Coelogyne speciosa, która była prezentem od Marka Siwika. Jeszcze dwa pączki w drodze Very Happy

Metamorfoza szklarni - Page 3 34715502
Metamorfoza szklarni - Page 3 86611274

I moja ulubiona hybrydka cattleyi. Na zeszłorocznym zdjęciu parę stron wstecz widać, że miała jeden kwiat tylko. W tym roku 5 a na drugiej psb idą kolejne dwa Smile Widać że chyba jej dobrze.

Metamorfoza szklarni - Page 3 53292133




No i Vandy Smile

Metamorfoza szklarni - Page 3 15527425
Metamorfoza szklarni - Page 3 80983466
Metamorfoza szklarni - Page 3 17916673
Metamorfoza szklarni - Page 3 26322990
Metamorfoza szklarni - Page 3 98985529
Metamorfoza szklarni - Page 3 33871021


Pozdrawiam Very Happy
fruzka
fruzka
Muszę się w końcu zatrzymać we Wrocławiu i zobaczyć w realu te Twoje cudeńka, bo ilekroć oglądam dodane przez Ciebie zdjęcia, oczy mi z orbit wychodzą!
No cudne są!!!
aniusia123
aniusia123
Jak miło zobaczyc w pełnym kwitnieniu moją ukochaną ,wymarzoną , fioletową Vande:)
Vandzia
Vandzia
Bardzo ciekawe kwitnienia. Zwlaszcza Cattlejki.

Pozdrawiam Smile

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 3 z 4]

Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Create a forum on Forumotion | Natur | Flora, Garden | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje