Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

przesadzanie Cymbidium
06.03.11 21:36

slysikowska
slysikowska
Witam. prawdopodobnie jednak będę musiała przesadzić swoje 2 cymbidia, ponieważ korzenie, które wystają poza podłoże są suche i puste w środku.
w związku z tym mam parę pytań:
- ponieważ obydwa kwiaty mają po 6-7 nowych przyrostów, które są różnej wielkości czy mimo to mogę przesadzić ??
- czy mogę przesadzić tuż po podlaniu czy mam odczekać aż podłoże trochę przeschnie ??
- i jak powinny wyglądać zdrowe korzenie Cymbidium ??
Pozdrawiam Sylwia
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
zacznij od wstawienia zdjęcia i popraw się bo kwiaty przyrostów mieć nie mogą Smile Rozumiem, że to skrót myślowy, ale zaburza cały sens i przekaz.
slysikowska
slysikowska
kwiaty w znaczeniu Cymbidium... Wink
a zdjęcia wstawię wieczorkiem
slysikowska
slysikowska
zamieszczam wspomniane zdjęcia.. mam nadzieję że teraz wszystko będzie bardziej zrozumiałe Wink

przesadzanie Cymbidium Dscf2510

przesadzanie Cymbidium Dscf2511

przesadzanie Cymbidium Dscf2512

sylwia
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
Nadal ciężko Smile Na zdjęciach ciężko odróżnić pierwszego storczyka od drugiego. Na dodatek przydałyby się zdjęcia pokazujące w tym przypadku rośliny w całości, by zobaczyć jak głębokie sa te doniczki i jak wygląda proporcja masy zielonej do korzeniowej. Napisz też proszę jak długo już te storczyki sa w obecnych doniczkach. Oraz dlaczego pojawia się u Ciebie logika skoro korzenie są puste i suche to trzeba przesadzać.
slysikowska
slysikowska
ciekawe czy tym razem wszystko będzie jasne
doniczki mają 16 cm wysokości i ok. 14 cm szerokości. Nie mam pojęcia jak długo Cymbidium jest w tych doniczkach, jak je kupiłam już był w nich.

przesadzanie Cymbidium Dscf2513

przesadzanie Cymbidium Dscf2514
Neska
Neska 
 
Dla młodych pędów jest jeszcze mnóstwo miejsca w tych doniczkach,wcale ich nie przesadzaj! Każde przesadzanie to dla rośliny stres porównywalny z naszą przeprowadzką Mad .
Joane
Joane 
 
Sylwio, ja też bym zostawiła. Moje Cymbidium też ma te na wierzchu suche i puste. Ale cała roślina ma silną masę korzeniową. Młode przyrosty są też zdrowe. Very Happy
slysikowska
slysikowska
Nesko, Joane dziękuję za podpowiedź
chciałam je przesadzić bo przestraszyłam się tych pustych korzeni co są na zewnątrz
a nowych przyrostów jest masa. Jeden ma az 7 nowych przyrostów drugi 5.. ciekawe tylko co z nich będzie SmileSmile
zostawiam tak ja jest SmileSmile
uff

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje