Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

bichett
bichett
Witam, jestem zaskoczona korzeniami mojego najnowszego storczyka, jak go wyjęłam do przesadzenia kiedy skończył kwitnienie sklepowe okazało się, że korzenie są koloru żółtego, zielonego, czerwonego, trochę jest też białych, są twarde i jędrne. Obcięłam kilka końcówek, które były miękkie i puste, ale nie było ich wiele, kilka 1-2cm odcinków, reszta wygląda ok, ale te kolory mnie niepokoją, nigdy jeszcze takich korzeni nie widziałam. Sam Phalaenopsis noid jest koloru różowego z białym środkiem, wygląda to jak na zdjęciach, proszę o pomoc, bo boję się że przyniosłam do domu jakąś chorobę, a jeśli tak to co mu jest i jak z tym walczyć
KORZENIE - Phalaenopsis noid - kolorowe korzenie - co z nim jest Img6907k
KORZENIE - Phalaenopsis noid - kolorowe korzenie - co z nim jest Img6945o
KORZENIE - Phalaenopsis noid - kolorowe korzenie - co z nim jest Img6944u
Crying or Very sad proszę o pomoc i rady
Carmella
Carmella 
 
Moim zdaniem system korzeniowy jest zdrowy. Korzenie białe / żółtawe to te ze środka doniczki najczęściej. Nie dochodzi tam słońce, więc nie zachodzi fotosynteza. Myślę, że ten lekko różowy kolor korzeni ma związek z kolorem Twojego storczyka. Jak dla mnie nie ma w tym nic niepokojącego. Może się mylę, jeżeli tak to na pewno ktoś mądrzejszy zweryfikuje.
bichett
bichett
Dzięki carmella, dobrze że ich nie powycinałam bo mnie korciło, widać że nie trzeba szukać problemów tam gdzie ich nie ma, pozdrawiam

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | Natur | Flora, Garden | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje