Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Idź do strony : Previous  1, 2

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 2 z 2]

Lesnerek
Lesnerek
Dzisiejsze zdjęcia.

Phalaenopsis - Phalaenopsis Mini Mark - Page 2 P10117281%20%2811%29

Phalaenopsis - Phalaenopsis Mini Mark - Page 2 P10117281%20%2819%29
Neska
Neska 
 
Słodki piegusek, jak się go ogląda, to nie sposób się nie uśmiechnąć Very Happy
marta_
marta_
A o to mój Mini Mark:
Phalaenopsis - Phalaenopsis Mini Mark - Page 2 Dscf1165f
Jest to bardzo wdzięczny storczyk. U mnie rośnie na oknie wschodnim. Podlewam go częściej niż hybrydy. Nie pozwalam korzonkom do końca przeschnąć. Taki sposób uprawy mu odpowiada. Korzonki, aż rozsadzają doniczkę Smile
Neska
Neska 
 
Do niego też się uśmiechnę Very Happy .
Masz rację z podlewaniem, hybrydy dużo lepiej znoszą trudy życia wśród ludzi, w końcu również dlatego są produkowane.
bichett
bichett
Mam pytanie do tych z Was co mają tego Mini Marka od dawna, mój właśnie kończy kwitnienie i tak się zastanawiam czy obciąć pędy czy zostawić. Nie widać by je przedłużał, jeden z nich chyba zaczyna sam usychać, żółknie już od czubka, reszta jeszcze jest zielona, co radzicie zrobić, by ładnie kwitł dalej. Dodam, że to nie moje kwitnienie, kupiłam go kwitnącego na wystawie, w doniczce były 2 rośliny, ale jedną z nich podarowałam mamie, ona by sobie na takiego nie mogła pozwolić.
Z góry dziękuje za odpowiedzi co do pędów.
boziu
boziu 
 
Ja proponuję uciąć je u nasady. Niech odpocznie i wypuści nowy pęd w kolejnym naturalnym cyklu albo zostaw mu je i same uschną/przedłużą się, nieskończone kwitnienia nie są zdrowe dla roślin. A ja osobiście wolę kiedy nie ingeruje się w pędy kwiatowe - jak nie usychają to zostawiam, a jak zaczynają zasychać to ucinam u nasady.
bichett
bichett
ok, dziękuje Boziu
doriska
doriska
Brichet ja swoje ciachnę, bo mój MM ładnie kwitł do niedawna, ale nie zapowiada się na przedłużenie - a 6 pędów w 2 roślinkach zrobiło swoje niech teraz odpoczywa.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 2 z 2]

Idź do strony : Previous  1, 2


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje