Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Czinia
Czinia
Witajcie Smile
Przesyłam Wam od razu link do stronki ze zdjęciami moich storczyków. Dostałam je w prezencie od mamy w połowie lipca tego roku. Nigdy specjalnie się kwiatami żadnego rodzaju nie interesowałam. Ale stwierdziłam, że storczyki są sporym wyzwaniem i chciałabym się go podjąć Smile

Oto link do strony:
http://pokazywarka.pl/gj31gj/

Od razu widać uschnięte pędy kwiatów. Są suche do "samego dołu". W wielu miejscach wyczytałam, że powinno się je obcinać w takim wypadku, ale chciałabym się u fachowców upewnić Smile

Co powinnam z nimi zrobić, aby tchnąć w nie nowe życie? Aby wyrosły nowe pędy? Może rzuca Wam się coś od razu w oczy, gdy patrzycie na te zdjęcia?

Podlewam je chwilowo raz na dwa tygodnie. Widzę też, że jeden liść już żółknie, ale podejrzewam, że to "ze starości" - kwiat był już z tym liściem kupiony, że tak powiem Smile

Będę wdzięczna za każdą wskazówkę i najdrobniejszą pomoc Smile
fruzka
fruzka
Witaj.
Z tego co widać na zdjęciach wszystkie pędy kwiatowe są kompletnie uschnięte, dlatego też proponuję obciąć je jak najniżej. Nic z nich już nie będzie. Nie wiem jak inni ale ja swoje zakupione miniaturki przesadziłam do nowego "domku". Po pierwsze pozbyłam się tych pseudo (workowatych) doniczek. Wsadziłam je wszystkie do szklanej misy, w mieszankę kory ze szpangum. Nie wiem czy zrobiłam źle czy dobrze, w każdym razie rosną tak od półtora roku i wygląda na to, że jest im tam całkiem dobrze. Stoją na stoliku z półtora metra od okna, od strony południowej. Zraszam podłoże deszczówką po całkowitym przeschnięciu. Co jakiś czas dodaję do wody nawozu z Zielonego Domu. 3 z 4 kwitły pięknie, 4 jakoś się nie kwapił. Może dlatego, że był najmniejszy z nich od samego początku...

Tyle z mojej strony. Jednakże zaznaczam, że nie jestem specjalistką. Może poczekaj na wypowiedź kogoś mądrzejszego i bardziej doświadczonego. Smile

pozdrawiam
KattiYo
KattiYo
te uschnięte pędy mozna od razu obciąć jak najniżej się da. Kwiatki wyglądają na zdrowe. Teraz podstawą jest aby obserwować korzenie i nie dopuścić do ich przelania. Dobrze jest jak storczyki rosną w przezroczystych doniczkach i ich korzonki mają dostęp do światła.
Pierwsze co robię po zakupie nowych kwiatków to przesadzenie do nowego podłoża i dokładne obejrzenie stanu korzeni - pozbycie się uschniętych czy przegniłych części i sprawdzenie czy nie ma szkodników. Na forum jest masa informacji na temat opieki nad storczykami. Miłej lektury :-)
Życzę powodzenia i zadowolenia z hodowli.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje