Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

vito
vito
Wiem, że wielu z Was prowadzi notatki nt. uprawy roślin. Chciałbym Wam pokazać program, który doskonale się nadaje do prowadzenia wszelkich zapisów związanych z uprawą. Ot, taki 'pamiętnik storczykomaniaka'

Program nazywa się treeDBNotes. Jest bezpłatny i można go ściągnąć stąd: http://www.mytreedb.com/view_downloads/m-goto/a-download/i-3.html Ma polski interface, jest bardzo intuicyjny i na pewno nie będziecie mieli z nim kłopotów. Oto zrzut ekranowy:

Komputer w uprawie storczyków Screen

W poziomie znajdują się zakładki, w moim przypadku oznaczające grupy roślin. Po lewej - w formie 'drzewka' katalog notatek w obrębie grupy. W moim przypadku - wszystkie gatunki storczyków. Po prawej stronie - notatki nt. poszczególnych roślin.

Program jest bardzo wygodny w użyciu. Interface jest bardzo zbliżony do popularnych edytorów tekstowych: można zmieniać krój czcionki, jej stopnień, można justować akapity itp. Można także wstawiać zdjęcia. Każda nowa notatka zaczyna się automatycznie wstawianą datą, którą można albo zatrzymać, albo usunąć - jeśli są to np. informacje ogólne. Program posiada także kilka wbudowanych szablonów, które możemy zastosować, jeśli chcemy, by notatki były bardziej kolorowe.

slipper
slipper 
 
Ja tam używam i polecam tylko jeden program, mianowicie OrchidWiz 8. Kompendium wiedzy storczykowej, dodatkowo można zamieszczać swoje informacje i zdjęcia. Jedyny mankament to brak tłumaczenia na język polski oraz cena Wink
vito
vito
To jednak program do czegoś innego...
Cattleya
Cattleya
Do takich spraw osobiście wolę skoroszyt A4 i długopis ;p


storczykowy notatnik jest zawsze pod ręką i nie nawali jak czasem robią komputery..
KattiYo
KattiYo
Hmmmm no tak sobie myślę, że chyba założę sobie taki zeszyt A4 :-) Który zawsze można mieć pod reką i nie trzeba włączać. Czasem nie chce mi się uruchamiać laptopa tylko po to aby na coś zerknąć.. A jak już włączę na 5 min to wsiąkam na kilka godzin hahhaa.

Ale program jak najbardziej fajny.
Kiedyś w innym wątku poruszałam podobny problem notatkowo-przypominaczowy.
vito
vito
Wszystko zależy od tego, kto jak długo siedzi przed monitorem. Ja siedzę w sumie kilka czasem kilkanaście godzin dziennie, więc o wiele wygodniej jest mi prowadzić notatki na ekranie.
A komputery z rzadka 'nawalają'.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | Natur | Flora, Garden | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje