Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Oncidium
on 15.02.11 11:22

slysikowska
Witam, dzisiaj podczas podlewania zauważyłam że jedna z psb mojego Oncidium gnije Crying or Very sad
co mam zrobić żeby uratować pozostałą część rośliny ??

Re: Oncidium
on 15.02.11 20:03

Joane 

Wyciągnij z podłoża, wytnij wszystko co zgniłe, zasyp węglem drzewnym i poczekaj aż zaschnie. Posadź w nowe podłoże i nie podlewaj ze dwa tygodnie. Ewentualnie raz możesz lekko spryskać. Potem ostrożnie z podlewaniem zacząć.

on 16.02.11 22:13

jakkie89
Oncidium zostało bardzo przelane. Widać zresztą, że podłoże jest bardzo mokre. Zgadzam się z przedmówca. Zostawiłbym je bez podłoża na kilka dni.

on 16.02.11 22:18

slysikowska
Podłoże jest mokre, bo dopiero co podlałam kwiaty, a zgniliznę zobaczyłam po fakcie...
W tej chwili storczyk jest w nowym podłożu. Ranka po obcięciu obsypana jest cynamonem i węglem drzewnym i tak jak radzi Joane nie będę go podlewać przez 2 tygodnie
dziękuje za rady SmileSmile

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Forumotion.com | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a free blog