Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Schultz - Orchid Food
on 17.01.11 3:48

gejzerka
Dzisiaj na allegro zamówiłam Schultz - Orchid Food. Jest to nawóz do storczyków z przewagą fosforu, który stymuluje kwitnienie, wybarwienie kwiatów i ma zwiększać trwałość kwiatów. Stosowany jest do wszystkich odmian storczyków.

Skład:

Azot(N) (4,2 % ammo, 1,4 % azotan, 13,4 % mocznik) - 19 %
Fosfor (P2O5) całkowicie rozpuszczalny w wodzie - 31 %
Potas (K2O) całkowiecie rozpuszczalny w wodzie - 17 %
Bor (B) - 0,02%
Cynk (ZN) chelat EDTA - 0,07%
Mangan (Mn) chelat EDTA - 0,05 %
Miedź (Cu) - 0,07%
Molibden (Mo) - 0,0005%
Żelazo (Fe) chelat EDTA - 0.33%
Opakowanie - 283 g

A teraz pytanie:
Czy ktoś stosował już ten nawóz? Jeżeli tak, to jakie macie z nim doświadczenia?

Re: Schultz - Orchid Food
on 18.01.11 5:25

gejzerka
Znalazłam odpowiedź na postawione pytanie.
orchidarium.pl z 14 marca 2007 14:45:08 napisał:podlewam nim rośliny co 5-7 dni latem i 10-14 dni zima w ilości 1/4 łyżeczki na 1 galon, czyli 3.8 litra letniej wody. Opakowanie zawiera wewnątrz miarkę (1/4 łyż), także dawkowanie jest bezproblemowe. Instrukcja podaje również, aby zwiększyć dawkę do 1/2 łyżeczki/galon przy podlewaniu raz lub dwa w miesiącu. Proszę zauważyć, ze nawóz ten podaje się przez cały rok, przy każdym podlewaniu, po prostu zamiast wody używa Pani nawóz w tej niewielkiej ilości, co daje naprawdę wspaniale rezultaty.
Myślę, że można się na tym oprzeć, mimo że wiadomość liczy sobie... cztery lata.Pozdrawiam

on 14.07.11 5:11

gejzerka
Od czasu kupna nawozu Schultz Orchid Food mija już pięć miesięcy. Na pewno mogę stwierdzić, że skład chemiczny jest optymalnie dobrany. Zauważyłam, że nowe korzenie są o wiele grubsze, liście większe, lepiej wybarwione i ukształtowane. Rośliny szybciej rosną, szybciej i chętniej kwitną. I co ciekawe, moje paprocie podlewane tym nawozem po moczeniu storczyków, rosną o wiele lepiej niż po nawozach specjalnie dla nich przystosowanych. Nawozy z dużą zawartością mocznika "pędzą" paprocie, ale z chwilą przerwania stosowania go, roślina słabnie i traci na wyglądzie. Po nawozie Schultza pokrój rośliny jest zwarty, kolor żywy i wzrost zadowalający

on 14.07.11 19:33

Carmella 

Elu, dziękuję Ci za podzielenie się swoimi obserwacjami. Może też zapoluję na tę odżywkę.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Sosblogs