Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

little owl
little owl
Witam serdecznie,
ostatnio dostałam piękne, wielkie fioletowo-różowe cymbidium. Ma 5 dużych pseudobulw i 2 pędy z kwiatami, które niestety już zaczęły opadać Sad Doniczka jest bardzo mała i bulwy wystają na zewnątrz, zewnętrzne liście trochę żółkną a końce niektórych poczerniały. Dlatego mam pytania: czy po przekwitnieniu przesadzić kwiat do większej doniczki, czy po opadnięciu kwiatów obciąć pędy (są bardzo grube), od czego mogą żółknąć i czernieć liście i jak podlewać (czy wlewać wodę do doniczki czy zamaczać doniczkę, jak długo i jak często).
Trochę jest tych pytań, ale kwiat jest tak okazały, że nie chciałabym go zmarnować.
Byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie rady.
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękujęSmile
Joane
Joane 
 
Na pytania można dopiero odpowiedzieć jak pokażesz zdjęcie. Wtedy najlepiej jest ocenić kondycję rośliny.
little owl
little owl
Dobrze. Jutro zrobię zdjęcia przy świetle dziennym, żeby było lepiej widać i umieszczę na forum!
Dziękuję za odpowiedź!!
Pozdrawiam serdecznie.
little owl
little owl
To są zdjęcia odnośnie moich pytań.

Cymbidium- jak sprawdzać podłoże P1050035.th

Cymbidium- jak sprawdzać podłoże P1050040s.th

Cymbidium- jak sprawdzać podłoże P1050042r.th

Cymbidium- jak sprawdzać podłoże P1050043r.th

Cymbidium- jak sprawdzać podłoże P1050045.th

Cymbidium- jak sprawdzać podłoże P1050048.th

Cymbidium- jak sprawdzać podłoże P1050040.th

Cymbidium- jak sprawdzać podłoże P1050041d.th

Cymbidium- jak sprawdzać podłoże P1050047.th
Carmella
Carmella 
 
Moje cumbidium też ma czasami czarne końcówki liści, ale nie zauważyłam, żeby to się jakoś rozprzestrzeniało. Jednak na wszelki wypadek odcinam końcówkę.

Ja bym pewnie przesadziła roślinę, by od wiosny zaczęła na spokojnie wypuszczać nowe przyrosty. Trzeba jednak pamiętać, że cymbidium lubi mieć ciasno. Więc jeżeli będziesz przesadzać to w doniczkę o rozmiar większą tylko.
Joane
Joane 
 
To Cymbidium w zasadzie jest w dobrej kondycji. Te zewnętrzne żółtobrązowe liście to normalne obumieranie zewnętrznych liści. Ja je obrywam. Tak samo czyszczę wszystkie pseudobulwy z uschniętych łusek. Ciemne końcówki na moim powstają od poparzenia przez słońce, gdy końcówki dotykały szyby.
Jedynie niepokoi mnie ta jedna plama na pierwszym zdjęciu. Wytnij ten liść i obserwuj.
Pędy kwiatowe już dawno powinny być obcięte.
Z przesadzaniem poczekaj przynajmniej do lutego. Teraz one słabo przyrastają.
Ja je podlewam przez moczenie w wiaderku. Zimą trzymam raczej sucho w chłodnym pomieszczeniu. Podlewam niewielką ilością którą leję do osłonki. Przy podlewaniu od góry mogą gnić nowe przyrosty.
Powodzenia w uprawie i jak masz jeszcze pytanie to pisz. Very Happy
little owl
little owl
Bardzo bardzo dziękuję za wszelkie rady! Postaram się do nich stosować, by storczyk miał się jak najlepiej!
Bałam się odciąć końcówki, ale teraz się przekonałam, że raczej nie zaszkodzę roślince.
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi na mój post!
Pozdrawiam Smile

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | Natur | Flora, Garden | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje