Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Joane 

Zygopetalum" Rhein Blue Angel = Aganisia cyanea х Zygocolax Bärbel Höhn

Temperatura: Umiarkowane po zimne. Przy czym są bardzo tolerancyje jeśli chodzi o temp. Za wysokie temperatury latem powodują zatrzymanie wzrostu.

Wilgotność powietrza: 50% - 80%

Podlewanie: Podłoże nie może między podlewaniem wyschnąć, lecz też nie lubi za mokro. Dostosować do temperatury. Zimą znacznie zredukować, ale nie dopuścić do wyschnięcia podłoża.

Nawożenie: W czasie wzrostu co 14 dni intensywnie, w pozostałym czasie znacznie ograniczyć.

Naświetlenie: To Zygopetalum potrzebuje trochę więcej światła jak pozostałe. Zachodnie okno lub połudnowe. Te ostatnie trzeba cieniować.

Wielkość kwiatu ca. 5 cm Kwiaty wydają przyjemny słodki zapach.

Przy właściwej pielengnacji kwitnie z każdego nowego przyrostu. Cechą charakterystyczną jest to, że pęd kwiatostanowy pojawia się przed wykształceniem pseudobulwy. Dopiero po przekwitnięciu psełdobulwa całkowicie dojrzewa i wypuszcza nowy przyrost.

Zygopetalum to posiadam od czerwca 2010 roku. Kupiłam je kwitnące.
U mnie stoi na zachodnim oknie. Temperatury latem w dzień 20-25 nocą 18-20st. Zimą 15-18 st.
Po przekwitnięciu wypuściła przyrost z którego pojawił się pęd kwiatostanowy. Ja go dojrzałam 23.10.10
Tak to wygląda: 09.11.2010

21.11.2010

03.12.2010

Joane 

Już są dwa kwiatki rozwinięte.

Joane 

Kwiaty już w pełni się otworzyły.
Joane 

Koniec stycznia przekwitł, a na dniach znowu zakwitnie na nowej pseudobulwie. wesołek
Carmella 

Asiu, ekspresowo rośnie to Zygopelatum Twoje.
Joane 

Carmella, ono jest jak dla mnie bezproblemowe. Obecnie rozkwitły trzy z czterech pąków. Rośnie też kolejny przyrost. Zobaczymy ile będzie na nim kwiatków. Wink

Ciekawie następuje rozwinięcie kwiatów. Najpierw drugi i trzeci pąk rozkwita a potem pierwszy.

Neska 

Widać po kwiatach i liściach, że to bardzo zdrowa roślinka. Very Happy

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Sosblog.com