Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 

Czasem zdarza się tak, że w doniczce pojawiają się różni nieproszeni goście. Bywa, że są to właśnie grzyby i mchy. Musimy pamiętać, że grzybek pleśni nie równy i czasem pojawienie się takiego gościa nie oznacza, iż musimy zacząć panikować. Nie oznacza również czegoś złego, gdy pojawi się rosnący mech (nie mylić z glonami).

Takie grzyby nie szkodzą roślinie, a nawet działają pozytywnie na nią wchodząc w symbiozę odżywiania się. Grzyby mogą przybierać formę drobnych żółtawych kuleczek tworzących skupiska lub grzybów kapeluszowych.

Przykłady takich grzybków i mchów w doniczkach:

Podczas rośnięcia mchów i grzybów w doniczkach żadna z roślin nie ucierpiała Very Happy
paula4u2
U mnie niestety zdarzyła się pleśń. Nadgorliwie spryskiwałam moje roślinki, stoją sobie one w łazience na zachodnim oknie, mamy jeszcze bardzo ciepło tzn. ponad 23° C lecz temperatura w nocy znacznie spada (około 5° C). Okna były rozszczelnione, pomimo tego wilgotność powietrza w nocy jest bardzo wysoka, a ja gorliwie spryskiwałam moje maluchy. Liście po paru godzinach wysychały, lecz powierzchnia podłoża pozostawała wilgotna i korzenie powietrzne też. Po jakimś miesiącu zauważyłam, że coś z korzonkami jest nie tak, meszek im rośnie. Przyjrzałam się dokładniej - o zgrozo - to pleśń. Jak wiadomo doskonały jest, na stadium początkowe, cynamon. Pozbyłam się tego w ciągu tygodnia, obsypałam cynamonem, usunąłam glinkę z podstawki i zaprzestałam spryskiwania. Przesuszyłam ziemię przed kolejnym podlewaniem. clap
Cattleya
Również zauważyłam, że te grzyby i mchy nie szkodzą storczykom. U mnie mieszkają: mchy oraz białe kuleczkowe grzyby Smile

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs