Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Idź do strony : 1, 2  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 2]

Lesnerek
Lesnerek
Na początku października kupiłam keiki paste, naczytałam się w internecie różnych sprzecznych opinii i postanowiłam przetestować.
Postępując zgodnie z instrukcją posmarowałam początkowo 4 śpiące oczka. Mniej więcej po tygodniu było widać pierwsze efekty. Dalsze postępowanie było w cyklach 10 dniowych. Co 10 dni dosmarowywałam pastą istniejące już pędy oraz nowe oczka.

Co istotne, pasty użyłam jeszcze podczas kwitnięcia hybrydy Phalaenopsis, więc naturalną koleją rzeczy było ukierunkowanie rozwoju rośliny w stronę pędów kwiatowych, a nie keiki Exclamation

Po 3 smarowaniu:

Pasta z cytokinami - doświadczenia własne 1paste1

Pasta z cytokinami - doświadczenia własne 1paste2

Pasta z cytokinami - doświadczenia własne 1paste3

Roślina jest obecnie miedzy 3 a 4 cyklem 10dniowym (czytaj smarowaniem). Następne smarowanie będzie z użyciem floral paste.

Pasta z cytokinami - doświadczenia własne 2paste1

Pasta z cytokinami - doświadczenia własne 2paste2

Pasta z cytokinami - doświadczenia własne 2paste3

Na koniec chciałam zaznaczyć, że pasta (u hybrydy naszpikowanej cytokinami jeszcze przez hodowce) ma 100% skuteczność. Wszystkie posmarowane oczka "ruszyły".
Cattleya
Cattleya
U mnie oczka tak ruszają jak posmaruję je węglem, wiem że to dziwne, ale tak już jest od dłuższego czasu... Shocked
Lesnerek
Lesnerek
Wklejam dzisiejsze zdjęcia, aby pokazać jak szybki jest rozwój pędu kwiatowego. 5 dni od ost. zdjęć, 3 dni od smarowania floral paste.

Pasta z cytokinami - doświadczenia własne 4paste1

Pasta z cytokinami - doświadczenia własne 4paste2
Joane
Joane 
 
Wspaniała fotorelacja. ok
Carmella
Carmella 
 
Bardzo interesujący efekt!
bichett
bichett
Witaj, ja też kupiłam tą pastę na alleg.., dotarła do mnie 8.12.2010 i od razu posmarowałam 2 kwitnące jeszcze hybrydy, do dzisiaj nałożyłam pastę 2 razy, w tej chwili na jednym Phalaenopsis mam coś wielkości 1cm, jeszcze nie widać czy będą z tego keiki, a na 2 Phalaenopsis z jednego oczka wyszły takie 2szt, jestem ciekawa czy będzie z tego nowa roślinka czy jedynie pęd kwiatowy, super fotorelacja, ja też robiłam zdjęcia, ale jeszcze są w aparacie, teraz kusi mnie ta floral paste.
Ale też 100% skuteczność, 2 na 2 coś wypuściły, trzymam kciuki za Twoje roślinki.
Lesnerek
Lesnerek
Już dobry miesiąc nie smaruję tej roślinki pastą. Początkowo, mimo że pierwsze smarowania były Keiki paste, pędy tworzyły zawiązki pączków kwiatowych (roślina była niedawno kupiona i myślę, że był to wpływ cytokin, które zostały zaaplikowane jej jeszcze w hodowli celem wywołania kwitnięcia przed sprzedażą). Niestety wszystkie mając kilka milimetrów usychały nie otwierając kwiatu. Natomiast rozwijać zaczęły się keiki w dość dużej liczbie, właściwie wyrastając z każdego możliwego miejsca.

Pasta z cytokinami - doświadczenia własne P101172a111
Pasta z cytokinami - doświadczenia własne P10117281%20%2826%29
Pasta z cytokinami - doświadczenia własne P10117281%20%2827%29
Pasta z cytokinami - doświadczenia własne P10117281%20%2829%29
Pasta z cytokinami - doświadczenia własne P10117281%20%2830%29
Pasta z cytokinami - doświadczenia własne P10117281%20%2831%29

Floral paste po jednokrotnym posmarowaniu uśpionych oczek na 2 różnych Phalaenopsis NOID ok 2 miesiące temu:

Pasta z cytokinami - doświadczenia własne P10117281%20%282%29
Pasta z cytokinami - doświadczenia własne P10117281%20%286%29

Jak widać na powyższych obrazkach, pasty te są niezwykle silne i nie można ich używać w nadmiernych ilościach.
bichett
bichett
No, no teraz Twoje keiki są piekne, byle tak dalej, a po tej floral wyrósł jeden ladny pęd a ten drugi to takie niewiadomo co, jestem ciekawa co z tego wyrośnie, jak mi się uda to wlkeje zdjęcia moich maleństw po keiki, mają już z mieciąc
Carmella
Carmella 
 
Ja przyznam, że też kupiłam sobie te pasty, kilka oczek posmarowałam, na razie obserwuję i nie widzę, żeby coś się miało zacząć dziać. Ale to na razie tylko kilka dni.
bichett
bichett
Zacznie się dziać, pasty są skuteczne. Ja nawet posmarowałam oczko na pędzie, który przypadkiem ułamałam, pędzik stoi w kieliszku z wodą, a z oczka coś wychodzi, więc działa, tylko ile trzeba będzie czekać na keiki, które będzie można już oddzielić- nie wiem.
Pora roku też nie jest najlepsza, myślę że wiosną by to szybciej poszło.
Lesnerek pewnie lepiej się orientuje, ile trzeba czekać na dorodne korzenie i na keiki.
Carmella
Carmella 
 
Dokładnie, ja też sądzę, że wiosną efekty będą lepsze. Na razie kupiłam i czekam.
niespodziajkAa
niespodziajkAa
Hej, witam storczykolubnych haha
Ostatnio kupiłam keiki paste i floral paste, a moje pytanie jest następującej treści: orientuje się ktoś z Was, co jaki czas trzeba smarować oczko floral'em? Tak, jak keiki co 10 dni, czy wystarczy w zupełności raz? Nie mogę na ten temat odszukać dokładnej informacji Sad.
bichett
bichett
Też to mam i pani która je sprzedaje powiedziała, że floral paste wystarczy posmarować tylko raz, czyli jest znacznie wydajniejsza od keiki paste haha
Carmella
Carmella 
 
No tak, ale ta pasta jest na tyle gęsta, że w sumie dziwne tak smarować i smarować. Ja zarówno floral jak i keiki posmarowałam póki co raz.
niespodziajkAa
niespodziajkAa
Dziękuję za odpowiedzi (zaskakująco szybkie Smile )
posmarowałam moją roślinkę tym hormonowym wynalazkiem zaledwie parę dni temu i teraz pozostało tylko czekać. Jak pokażą się pierwsze rezultaty dam znać.
niespodziajkAa
niespodziajkAa
Oto rezultaty jednokrotnego smarowania floral'em

Pasta z cytokinami - doświadczenia własne Storcz10

Powolutku zaczyna się coś dziać Smile
aorlon
aorlon
A możecie podać jakieś namiary na floral'a.
Ola
Ola
Tak, tak, ja także jestem ciekawa dokładniejszych informacji co do tych specyfików szczególnie, że działają skutecznie.
niespodziajkAa
niespodziajkAa
Nie wiem jak moje przedmówczynie, ale ja kupiłam te substancje hormonowe na Allegro. Sądzę, że to pełnowartościowy produkt, skoro na moje okazy podziałało w pożądany sposób Very Happy
Z tego co zauważyłam to dość trudno jest nabyć zarówno floral paste jak i keiki paste. Nie mogłam kupić ich w żadnej kwiaciarni czy sklepie ogrodniczym, dopiero za pomocą w.w. serwisu. Z tego co pamiętam, tylko jeden sprzedawca miał to wystawione na aukcji.
bichett
bichett
Zgadza się, ja też kupiłam u jednej pani
na allegro, sprzedaje i floral i keiki paste i jeszcze jak się do niej zadzwoni to podzieli się swoimi doświadczeniami ok
Carmella
Carmella 
 
Ja swoje pasty również kupiłam na allegro. I działają clap

Hybryda Pandora, wypuściła pędzik z każdego posmarowanego oczka

Pasta z cytokinami - doświadczenia własne 2874f7b01ac63b4e

Pasta z cytokinami - doświadczenia własne 158c3cf178b5b8ff

Pasta z cytokinami - doświadczenia własne 95cd737af5e1cf7a

Hybryda Phalaenopsis

Pasta z cytokinami - doświadczenia własne Cea8007761cc24bd

Oczka Phalaenopsis equestris

Pasta z cytokinami - doświadczenia własne C62a2511d9a78648

Pasta z cytokinami - doświadczenia własne 7290a586a18297db

Pasta z cytokinami - doświadczenia własne 2c277425381ec511

Keiki (mam nadzieję) na hybrydzie peloric

Pasta z cytokinami - doświadczenia własne 2176e7d189f5fc17

Pasta z cytokinami - doświadczenia własne 08be53a018e2ea10
niespodziajkAa
niespodziajkAa
Po raz kolejny mam przyjemność przedstawić dalsze efekty na mojej białej hybrydzie. Już przypomina to pędy kwiatowe Smile Pasta z cytokinami - doświadczenia własne Storcz11


Na drugim okazie nowe "floralowe" pędy mają zabarwienie fioletowe - zapewne od koloru kwiatów tejże hybrydy. Nie wiem czy będzie to dość widoczne na fotografii.
Pasta z cytokinami - doświadczenia własne Dsc04110
Te mniejsze zaczątki mają zaledwie 1,5 tygodnia a już można dostrzec ich potencjał


A tutaj widać mój pierwszy keiki Smile Mam nadzieję, ze coś z niego będzie.

Pasta z cytokinami - doświadczenia własne Dsc04111
Lesnerek
Lesnerek
Keiki po paście.

Pasta z cytokinami - doświadczenia własne P1011781
Pasta z cytokinami - doświadczenia własne P1011782
Pasta z cytokinami - doświadczenia własne P1011783
Pasta z cytokinami - doświadczenia własne P1011784
doriska
doriska
Wow Shocked widok powalający. Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem tej pasty, ale czy taki zmuszanie kwiatka do tworzenia keiki nie zaszkodzi?

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 2]

Idź do strony : 1, 2  Next


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje