Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Vanda Rothschildiana
on 07.11.10 4:53

Anna
Dziś na wystawie w łódzkiej Palmiarni kupiłam właśnie taką Vandę wesołek Niestety nie kwitnie i nie wiem jakiego koloru będzie miała kwiaty kwiatek . Ale za to ma dwie małe roślinki rosnące razem z dużą haha

Re: Vanda Rothschildiana
on 07.11.10 6:15

Orchids Wiki 

To bardzo popularna w Polsce hybryda. Jej kwiaty są niebieskie/błękitne. To hybryda pierwszorzędowa pomiędzy Vanda coerulea x Vanda sanderiana. Barwa tej hybrydy została odziedziczona po Vanda coerulea, a kształt płatków po Vanda sanderiana.

on 07.11.10 6:24

Anna
Dziękuję za odpowiedź Smile
Surprised Czyli jest szansa, że będzie bardzo podobna do Blue Magic? Szkoda, bo taką już mam.

on 07.11.10 6:34

Orchids Wiki 

Większość hybryd Vanda, które mają w sobie coś z Vanda coerulea są niebieskie lub wchodzące w odcień fioletu na drodze krzyżówki.

Zarówno jest to Vanda Golamco's Blue Magic jak i Vandachostylis Blue Magic poza nimi jest ponad 340 zarejestrowanych hybryd podobnych kolorystycznie do tych, które posiadasz.

on 08.11.10 5:19

Cattleya
Anna napisał:
Surprised Czyli jest szansa, że będzie bardzo podobna do Blue Magic? Szkoda, bo taką już mam.

Czemu szkoda?! Błękitne Vandy są urocze, sama miałam Vandę Blue Magic- niestety nie pożyła u mnie długo....bardzo je lubię i na pewno nie ja jedna! Każdy Ci powie, że sa piękne!

powodzenia w uprawie! i głowa do góry! pamiętaj jest piękna!

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

See also | Zobacz także

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Forumotion.com | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create your own blog