Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

nowy pęd zwiądł
on 01.11.10 0:38

beteczka
Proszę o pomoc. Storczyk wypuścił nowy pęd i po czasie zwiądł. Drugi wypuścił dwa nowe pędy i jeden też zwiądł, co robić poradźcie. Podlewam raz na tydzień lub dwa, jak korzenie przeschną, liście rosną jak oszalałe, ale z kwiatami jest jakiś problem. Czy ktoś miał już taki problem?

Re: nowy pęd zwiądł
on 02.11.10 0:13

Carmella 

Zdarza się, że nowy pęd zamiera, nie wzrasta dalej. O tym czytałam. Ale żeby zwiądł? A o jakim storczyku mowa? Phalaenopsis, czy jakiś inny? Może to pomoże komuś innemu przyjść z pomocą.

on 02.11.10 5:07

beteczka
Mój storczyk to Phalaenopsis. Przeszukałam różne strony w necie ale nic na ten temat nie jest napisane. Czuję, że to jakiś błąd w uprawie Sad

on 02.11.10 5:33

Orchids Wiki 

Nie smuć się. Na pewno nie wiesz gdzie i dokładnie czego szukać. Każdy z nas kiedyś to przechodził.

Wstaw zdjęcia swojego storczyka w fazie, którą opisujesz i opisz co z tym storczykiem robiłaś od czasu pojawienia się pędu spomiędzy liści (tj. temperatura, nasłonecznienie, okno na którą stronę świata, przeciągi lub ich brak, cyrkulacja powietrza, ewentualne opryski środkami, obecność cytrusów w pobliżu storczyka).

Często powodów jest wiele.

on 02.11.10 9:31

beteczka
od momentu pojawienia się pędu stał na półce koło okna, nie ma tam przeciągów, okno jest zachodnie, temperatura stała, a w pobliżu są inne storczyki.

Co się z nim dzieje?

on 02.11.10 11:08

Borka
Przyczyn może być wiele. Ja już przerabiałam taki przypadek ze swoim Phalaenopsis. Ale moja roślina jest z tych, jak ja to mówię, trudnych charakterów Very Happy , bo albo ma za dużo, wody albo za mało, to chce stać w cieniu to w słońcu, ogólnie ciężko mu dogodzić heh. Ale odkąd zmieniłam mu stanowisko na zachodnie okno i zaczęłam regularnie zasilać na starym pędzie (który obcięłam w połowie)wypuścił odnogę i dodatkowo nowy pęd Smile Co z tego będzie zobaczymy.
Twojej roślince najwyraźniej czegoś brakuje, tylko trzeba zgadywać co to jest, powodzenia.

on 02.11.10 12:15

moni
Dziwna sprawa. Dotąd u mnie coś takiego się nie stało. Na obciętym pedzie i owszem parę razy ale na nowym nie.

on 28.11.10 5:24

piszwo
Ja niestety już kolejny raz mam ten sam problem. Mam kilkanaście storczyków. Teraz 4 z nich wypuściły pędy kwiatowe. Od około 2 miesięcy jeden pęd stał z pączkami kwiatowymi. Niestety zaczęły one usychać. Kolejne też mają już długie pędy z pączkami i nie mogą rozwinąć kwiatów.Na wiosnę też miałem dwa takie przypadki. Wydaję mi się, że przestrzegam wszystkich zasad poprawnej pielęgnacji. Nie zostały wychłodzone, są podlewane i nawożone zgodnie z zaleceniami. Nie zaobserwowałem żadnych oznak chorób. Nie wiem co robić. scratch

on 28.11.10 10:54

beteczka
No właśnie, ja też przestrzegam wszystkich zasad i nie wiem czemu mi się to przytrafiło.Na razie obserwuje następny pęd i nic się nie dzieje,jeśli wszystko będzie dobrze i zakwitnie zrobię zdjęcie i pokażę. Myślę, że te piękne roślinki mają swój charakterek, dlatego czasem nawet jak dbamy o nie, to robią nam takie psikusy.Mój mąż mówi, że za dużo uwagi im poświęcam ,może coś w tym jest:)

on 28.11.10 20:05

Neska 

Beteczko, a może niechcący zrobiłaś mu krzywdę zakładając klips mocujący? Pęd wychodzący spod liścia jest wygięty pod dość ostrym kątem, może na przyszłość pozwól mu więcej swobodnie wyrosnąć, zanim przymocujesz do podpory.
A może stojąc obok okna, a nie na nim, ma troszkę za mało światła?

on 28.11.10 23:26

Cattleya
Potwierdzam słowa Neski. Zauważyłam już to u siebie, a hoduję storczyki od trzech lat. Problemem jest zbyt mała ilość światła bądź nawet delikatny przewiew.

on 06.01.11 6:19

beteczka
Witam ponownie. Chciałam się podzielić nowiną, pęd który mi zwiędł wypuścił nowy zalążek, na tej samej łodydze!!Smile Może w końcu doczekam się kwiatuszków.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | www.sosblogs.com