Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile


 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

avatar
norbi
Witam, Moja Cattleya wypuściła pączki, delikatnie sie pochewka otworzyła....i tyle, pączki dalej nie wychodzą. W tej chwili czekam aż przeschnie podłoże, nawożę florovitem w stężeniu 2ml na 1l. Czy po prostu czekać czy da się to jakoś przyspieszyć?
avatar
Orchids Wiki 
 
Możesz zamieścić jakieś zdjęcia obrazujące to o czym piszesz.
avatar
norbi
Przepraszam, dopiero teraz mam czas wgrać zdjęcia, o to ten przypadek:Ponad to mam pytanie, czy te cattleye podlewać czy zrobić im czas suszy dopóki nie pokażą się pąki w osłonkach?
1. Ta Cattleya ma pąk w środku (chyba) jedna pochewka się otworzyła, druga z niej wyszła:


2.Tej Cattlei z każdej psd wychodzi pochewka.

3.4.avatar
norbi
Dodatkowo mam problem z Cattleyą nr.1....z tej drugiej pochewki wychodzi kolejna pochewka czyli są już trzy, podlewam jak tylko podłoże przeschnie z nawozem (2ml florovitu/1litr wody z filtra RO), nie spryskuję, temperatura 20-18*C w dzień. Oprócz kolejnej osłonki, puszcza już z kłącza nowy przyrost
avatar
Jolusia 
 
norbi gratuluję zapowiadających się kwitnień. Do momentu pokazania się pochewki roślinę należy przesuszyć i uprawiać w trochę chłodniejszych warunkach' jednak w chwili pokazania się pochewki nie wolno storczyka przesuszyć, podłoże musi być ciągle wilgotne. W tej fazie rozwoju kąpię moje Cattleye co najmniej dwa razy w tygodniu oczywiście z nawozem. Teraz muszą stać na jasnym i ciepłym parapecie no i musisz uzbroić się w cierpliwość.

Pamiętaj, że nie z wszystkich pochewek mogą wyjść pąki, co będzie oznaczało zbyt krótkie przesuszenie, za dużo nawozu i nieprawidłowe oświetlenie.
avatar
norbi
Dziękuję za odp.
Kiedyś z kolei wyczytałem żeby podlewać do wypuszczenia pochewki, później suszyć/przesuszać aż do momentu pojawienia się pąków osłonce....hodowałem tak i z pochewek i tak nic nie wychodziło.
avatar
Jolusia 
 
norbi tym razem Na pewno się uda. Pokazanie się pochewki oznacza podwyższenie dawki nawozu i regularne nawadnianie. Trzeba jednak przyznać że bardzo szybko można przeoczyć tak ważny dla indykacji kwiatów moment, dlatego trzeba codziennie obserwować storczyka.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Sosblogs.com