Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

janka 

Jest to hybryda o bardzo ciekawych niebiesko - granatowych woskowych nie pachnących kwiatach.
Jest u mnie od 29 lipca tego roku. Przyjechał jako roślina kwitnąca, przy czym już w końcowej fazie kwitnienia. W połowie sierpnia pomiędzy liśćmi zauważyłam wychodzący pęd, który niestety prawdopodobnie ze względu na bardzo wysokie temperatury usechł. Kolejny nowy pęd wypatrzyłam 21 września. Ten już do dnia dzisiejszego bardzo podrósł i niebawem zakwitnie.
Storczyka uprawiam bez podłoża zawieszonego na karniszu okna z wystawą wschodnią. W czasie dużych upałów moczyłam co 2 dni, natomiast od września robię to co ok. 4 - 5 dni, przy czym pomiędzy kąpielami spryskuję sporadycznie korzenie. Kąpię w przegotowanej odstanej wodzie. Odżywkę dodałam pierwszy raz gdy pojawił się pęd.

Cattleya
Bardzo interesująca hybrydka! Cudowny odcień kwiatu

Powodzenia w uprawie! ok
janka 

Cattleya faktycznie: kwiaty są w dość niespotykanym granatowym kolorze.

A tak wygląda dziś jego pęd:

janka 

Stało się: dziś rano zobaczyłam pierwszy jeszcze nie w pełni rozwinięty kwiat. Kolor także nie jest jeszcze taki jak być powinien.
Czas jaki upłynął od pojawienia się pędu do momentu otwarcia kwiatuszka to w moich warunkach 49 dni. Z tego co widzę kwiatów powinno być ok. 17 - 18, niestety widać już, że koniec pędu zmienił kolor na żółty, więc więcej kwiatów z pewnością nie będzie. Ale przyznam, że i tak jestem bardzo zadowolona faktem, że zechciał u mnie zakwitnąć.

Poniżej zdjęcie z wczoraj i dzisiejszego ranka:

Carmella 

Kasiu, ślicznie będzie wyglądało jak wszystkie kwiaty będą rozwinięte. Będę trzymała kciuki, żeby żaden pąk nie odpadł i wszystkie kwiaty długo się trzymały!
janka 

Dziś już prawie do końca rozwinięte pąki. Niestety prawdopodobnie z powodu szarugi i braku światła zasuszył końcówkę pędu i kilka pączków.
Teraz odliczam jak długo będą się utrzymywały kwiaty.

Vengreen
Jestem pod ogromnym wrażeniem! Niesamowicie ujmujący swoją urodą kwiatuszek Smile. Życzę kolejnych wspólnych kwitnień.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a free blog