Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Anonymous
MaziukeGość
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Podczytuje forum już od kilku dni. Przyznam, iż znalazłam wiele ciekawych i cennych informacji na temat tych wspaniałych kwiatów, jakimi są storczyki Smile Sama jestem 'mamuśką' siedmiu Smile
Proszę wybaczyć brak polskich znaków (tak, ten dział również czytałam Wink ), ale mojej klawiaturze brakuje kilku 'guziczków' Embarassed
Wiem, że moje pytanie wyda się śmieszne, ale w końcu - kto pyta nie błądzi:)
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, jak dziecku najlepiej Wink czym jest pseudobulwa? Wczoraj szukałam w internecie, ale nie znalazłam tego czego szukałam niestety Rolling Eyes Nie znam zbyt dobrze terminologii, wiec takie fachowe wyjaśnienie nie pomogło mi za bardzo Embarassed
Z góry dziękuję za odpowiedz.
Pozdrawiam wszystkich całus
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
"Pseudobulwy to wyrażnie wykształcone gruszkowate lub jajowate organy u podstawy rośliny, z których wyrastają liście. Takie psudobulwy tworzą między innymi storczyki z rodziny Oncidieae (Oncidium, Brassia, Miltonia), Zygopetalum i wiele innych. Czasem pseudobulwa może tworzyć rodzaj wysmukłej łodygi (pnia) o mniej lub bardziej trzcinowatym charakterze. Takie pseudobulwy tworzy Dendrobium, Epidendrum i inne. Wysmukłe, wydłużone owalnie (czasem kilkunastocentymetrowe) pseudobulwy z jednym lub dwoma twardymi liśćmi wyrastającymi tylko z jej szczytu tworzy Cattleya i Laelia. Jeśli pseudobulwy nie ma, liście z reguły tworzą rodzaj wachlarza (Vanda, Phalaenopsis, Tolumnia). Warto by podać, czy liście wyrastają bardziej z jednego punktu blisko siebie jeden nad drugim (jak Phalaenopsis), czy na wyraźnie ukształtowanej łodydze (Vanda)."

Zdjęcia i obrazki pseudobulw
Anonymous
MaziukeGość
Dziękuję za odpowiedź Smile Ale jest to ta sama, którą znalazłam wczoraj własnie tutaj z tą różnicą, że w ogóle nie pomyślałam wczoraj by obejrzeć w internecie zdjęcia Wink
Tak się zastanawiam - czy te pseudobulwy, to nie są kolejne storczyki, które były w jakby uśpieniu i dopiero po jakimś czasie (o ile oczywiście) się budzi? Może to brzmi komicznie, ale tak mi się to skojarzyło Embarassed
Poza tym dziś zrobiłam cotygodniowe oględziny storczyków i coś u jednego wyrasta, jednak nie wiem jeszcze, co to Smile
Dziękuję jeszcze raz za odpowiedź Smile
Carmella
Carmella 
 
Pseudobulwa jest przyrostem, są storczyki, które tylko raz kwitną z jednej pseudobulwy i tworzą kolejne przyrosty.

Poza tym, proszę, http://orchidswiki.com/strefa-funkcjonowania-forum-f22/to-polskie-forum-piszemy-po-polsku-t395.htm
Joane
Joane 
 
Jeżeli storczyk się rozrośnie i wytworzy dużą ilość pseudobulw, można go podzielić. W ten sposób uzyskuję się kolejne rośliny.
Trzeba wziąść też pod uwagę, że te najstarsze pseudobulwy obumierają. Very Happy

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje