Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile


 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Mikoryza
on 18.11.09 7:51

Anna
Anna
Firma "Zielony Dom"-producent mgiełki do storczyków w swojej ofercie ma mikoryzę w cenie 17,90zł /dla 2 storczyków/. Czy to dobra cena, czy wysoka? Nigdy nie stosowałam takich preparatów i nie jestem zorientowana jak kształtują się ceny Smile Kurcze jeśli ta cena jest ok to Shocked dużo jak dla moich 37sztuk... Jak zafunduje sobie jakiegoś botanika to wtedy się poświęcę ok

Re: Mikoryza
on 18.11.09 10:17

norbi
norbi
czy do każdego storczyka się nadaje?....chodzi mi tu konkretnie o katleję

Re: Mikoryza
on 18.11.09 23:13

Cattleya
Cattleya
Mikoryza w żelu jest świetna, ale tylko do zdrowych storczyków!!! Jeśli chcecie nią zreanimować storczyka, który ma słaby system korzeniowy - odradzam - storczyk umrze!

Re: Mikoryza
on 18.11.09 23:18

Jolusia
Jolusia 
 
Nigdy nie używałam Mikoryzy do storczyków ponieważ mnie nie przekonywała co do jej działania. Przy ratowaniu roślin używam tylko i wyłącznie sphagnum i tutaj kieruje się dwoma kategoriami: temperatura i wilgoć. W 90% reanimacje się udają.

Re: Mikoryza
on 21.11.09 10:52

norbi
norbi
Jak jest z przesadzaniem storczyków po zastosowaniu mikoryzy?.....skoro się używa tego tylko raz a przesadza mniej więcej co 1-2lata, to czy zawsze zostanie na korzeniach odpowiednia ilość czy trzeba zmieszać nowe podłoże ze starym?

Re: Mikoryza
on 21.11.09 11:49

Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
Wszystko zależy od tego jakiego storczyka przesadzasz i czy rośnie on na podkładce w orchidarium, czy też w doniczce lub koszyczku.

Jeśli zmiana dotyczy podkładki bez pozostawienia starej podkładki, a podkładka jest wykonana z xaminu to można jeszcze raz podać dawkę mikoryzy.

Jeśli zmiana dotyczy podłoża w doniczce storczyka, którego dokładnie korzenie pozbawiliśmy starego podłoża to można znów zastosować dawkę mikoryzy lub wymieszać podłoże nowe ze starym, ale momentalnie nowe podłoże zostaje postarzone i ma już inny odczyn pH od wyjściowego podawanego przez producenta. Analogicznie sprawa wygląda z koszykiem.

Jeżeli zmiana dotyczy podłoża w doniczce storczyka, którego korzenie nie są dokładnie oczyszczane ze starego podłoża by nie naruszyć masy korzeniowej to nie trzeba już oczywiście mieszać podłoża, ani dodawać nowej dawki mikoryzy.

Więcej szczegółów można znaleźć w ulotkach dołączonych do mikoryzy.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Create a free blog