Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Mikoryza
18.11.09 7:51

Anna
Anna
Firma "Zielony Dom"-producent mgiełki do storczyków w swojej ofercie ma mikoryzę w cenie 17,90zł /dla 2 storczyków/. Czy to dobra cena, czy wysoka? Nigdy nie stosowałam takich preparatów i nie jestem zorientowana jak kształtują się ceny Smile Kurcze jeśli ta cena jest ok to Shocked dużo jak dla moich 37sztuk... Jak zafunduje sobie jakiegoś botanika to wtedy się poświęcę ok

Re: Mikoryza
18.11.09 10:17

norbi
norbi
czy do każdego storczyka się nadaje?....chodzi mi tu konkretnie o katleję

Re: Mikoryza
18.11.09 23:13

Cattleya
Cattleya
Mikoryza w żelu jest świetna, ale tylko do zdrowych storczyków!!! Jeśli chcecie nią zreanimować storczyka, który ma słaby system korzeniowy - odradzam - storczyk umrze!

Re: Mikoryza
18.11.09 23:18

Jolusia
Jolusia 
 
Nigdy nie używałam Mikoryzy do storczyków ponieważ mnie nie przekonywała co do jej działania. Przy ratowaniu roślin używam tylko i wyłącznie sphagnum i tutaj kieruje się dwoma kategoriami: temperatura i wilgoć. W 90% reanimacje się udają.

Re: Mikoryza
21.11.09 10:52

norbi
norbi
Jak jest z przesadzaniem storczyków po zastosowaniu mikoryzy?.....skoro się używa tego tylko raz a przesadza mniej więcej co 1-2lata, to czy zawsze zostanie na korzeniach odpowiednia ilość czy trzeba zmieszać nowe podłoże ze starym?

Re: Mikoryza
21.11.09 11:49

Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
Wszystko zależy od tego jakiego storczyka przesadzasz i czy rośnie on na podkładce w orchidarium, czy też w doniczce lub koszyczku.

Jeśli zmiana dotyczy podkładki bez pozostawienia starej podkładki, a podkładka jest wykonana z xaminu to można jeszcze raz podać dawkę mikoryzy.

Jeśli zmiana dotyczy podłoża w doniczce storczyka, którego dokładnie korzenie pozbawiliśmy starego podłoża to można znów zastosować dawkę mikoryzy lub wymieszać podłoże nowe ze starym, ale momentalnie nowe podłoże zostaje postarzone i ma już inny odczyn pH od wyjściowego podawanego przez producenta. Analogicznie sprawa wygląda z koszykiem.

Jeżeli zmiana dotyczy podłoża w doniczce storczyka, którego korzenie nie są dokładnie oczyszczane ze starego podłoża by nie naruszyć masy korzeniowej to nie trzeba już oczywiście mieszać podłoża, ani dodawać nowej dawki mikoryzy.

Więcej szczegółów można znaleźć w ulotkach dołączonych do mikoryzy.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje