Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Woda demineralizowana
on 18.07.10 21:38

Borka
Czy można używać wody demineralizowanej po podlewania storczyków?

Re: Woda demineralizowana
on 18.07.10 22:04

Carmella 

Oczywiście, że można Smile

on 18.07.10 22:29

Borka
Oj to dobrze bo wczoraj kupiłam baniaczek i dopiero w domu się zorientowałam, że do demineralizowana a nie destylowana Smile

on 19.07.10 18:35

Carmella 

To jest prawie to samo.
Ja w sumie używałam kiedyś wody destylowanej z Auchan, bo tam chyba była najtańsza, ale teraz od dłuższego czasu używam tylko kranówki przepuszczonej przez filtr dzbankowy (plus nawóz co jakiś czas). Czasami jak nie mam czasu to przelewam doniczki kranówką. W tym sezonie storczyki idą mi dużo lepiej niż przy zabawie w wodę destylowaną i odmierzanie nawozu Wink

on 19.07.10 22:37

Borka
Ja do tej pory używałam przegotowanej i odstanej wody ale zauważyłam, że jednak nie zdaje egzaminu. U większości Phaleanopsisów liście porobiły się bardzo wiotkie. Podlewając wodą destylowaną czy demineralizowaną za każdym razem trzeba dodawać nawóz?

on 10.08.10 2:51

lucyna1962
Podlewamy storczyki wodą destylowaną i za każdym razem dajemy ok. 1/4 zalecanej dawki nawozu .

on 07.03.11 21:51

zelazecko
Jeśli mogę się wtrącić , mam pytanie , czy "woda oczyszczona" to to samo co woda destylowana? Wdzięczna za odpowiedź pozdrawiam hejka

on 07.03.11 21:59

Orchids Wiki 

Nie jest to to samo.

on 07.03.11 22:04

zelazecko
W takim razie , czy można używać jej do podlewania i spryskiwania storczyków? wdzięczna za odpowiedź pozdrawiam hejka

on 08.03.11 21:21

zelazecko
Cały czas czekam na podpowiedź czy mogę używać "wody oczyszczonej" do storczyków. Z góry dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam hejka

on 08.03.11 22:56

Carmella 

Pewnie nikt Ci nie powie "absolutnie TAK" czy też "absolutnie NIE". No chyba, że wie o jaką wodę Ci chodzi. Ja nie spotkałam się z wodą oczyszczoną, nie wiem co to za woda, z czego jest oczyszczona.

Woda destylowana, woda demineralizowana to woda miękka, pozbawiona pierwiastków śladowych.

on 08.03.11 23:20

zelazecko
To jest nazwa wody a używa się jej do produkcji leków dzięki za odpowieź Smile

on 08.03.11 23:41

Carmella 

a jest podany na niej skład mineralny?

Myślę, że możesz takiej wody użyć jeżeli masz do niej dostęp.

on 08.03.11 23:54

zelazecko
Na baniaku napisane właśnie jest "woda oczyszczona" nic więcej niestety Sad mam nadzieję że moim storczykom nie zaszkodzi. Pozdrawiam

on 09.03.11 2:25

Lesnerek
Jeśli jest to woda używana w aptece do wyrobu leków recepturowych, mozna domniemywać ze jest to Aqua destillata.

on 09.03.11 2:42

zelazecko
Hurra clap czyli mogę jej używać. Dzięki za podpowiedź

on 09.03.11 5:58

Cattleya
Woda destylowana (demineraliozawana) jest raczej łatwiej dostępna i tańsza, więc możesz używać i jej.

on 09.03.11 7:41

zelazecko
A dzięki za podpowiedź hejka

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a blog