Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Promenaea limelight
on 18.11.09 4:10

Jolusia 

Roślina ta pochodzi z Brazylii, czyli ciepłego kraju.

Jeśli chodzi o temperaturę to trzeba mieć się na baczności. Roślina uprawiana w chłodnych warunkach potrafi szybko zgnić. Zimą temperatura nie powinna być niższa niż 16 stopni, latem lubi temperaturę do 25 stopni.

Roślina przechodzi stan spoczynku zimą i tutaj powinno się zmniejszyć, ale niewiele jej podlewanie. Lubi jasno, ale oczywiście nie bezpośrednie słońce.

Lubi wilgoć ( miedzy 60%-80%). Jeżeli listki będą harmonijkowe to oznacza, że wilgoć jest za niska. Ja chciałam jej stworzyć super warunki i spryskiwałam od czasu do czasu jej listki. Skończyło się utratą listków. Roślina jest zdrowa i wypuszcza wiele przyrostów, jak widać jest bardzo wytrzymała na wszelkie głupoty ludzkie .

Roślina powinna być systematycznie podlewana, ale z wielką uwagą i ostrożnością. Ja podlewam jak doniczka jest lekka, co oznacza ze substrat już lekko przesechł, co jest ważne.

Korzenie nie lubią soli i dlatego nawożę ja systematycznie jednak niewielka dawka nawozu.

Moja roślinę ostatnio przesadziłam w drobna korę i sphagnum, gdzie to drugie przeważa w 70 % . Potrzebny jest dobry drenaż, aby woda odpływała, dlatego na dno włożyłam kilka kulek keramzytu. Stoi na południowym oknie i widać bardzo ładny wzrost rośliny.

Re: Promenaea limelight
on 18.11.09 4:17

Orchids Wiki 

Na tego storczyka mam już od jakiegoś czasu ochotę. Czy przez cały rok stoi na południowym oknie, czy może miejsce ekspozycji zmieniasz w zależności od pory roku?

on 18.11.09 4:26

Jolusia 

Cały czas stoi w tym samym miejscu. Latem zasłaniam żaluzje, aby słońce jej nie spaliło, bo ma delikatne listki Wink

on 18.11.09 4:28

Orchids Wiki 

Ma bardzo podobną budowę do zygopetalum. Czy na liściach tego storczyka również mogą pojawiać się charakterystyczne ciemne plamy?

on 18.11.09 4:40

Jolusia 

Zygopetalum jest o wiele większe od Promenei. Pamiętam, że w czasie kiedy roślinę spryskiwałam zaczęły się pojawiać takie właśnie plamy co spowodowało niestety całkowitą utratę liści Mad

on 23.11.09 3:21

Orchids Wiki 

Ale jak widać wszystko jest teraz w jak najlepszym stanie i wyprowadziłaś roślinę na właściwą drogę uprawy Laughing

on 26.11.09 2:40

Joane 

Piękna i taka rozrośnięta. Widać że się dobrze czuje u ciebie. Mnie też się one podobają ale na razie nie mam odpowiednich warunków do ich uprawy. Ale będę u ciebie podglądać jak dalej rośnie. Very Happy

on 18.01.10 5:38

Cattleya
Bardzo ciekawy storczyk ok Śmieszne są kwiatki- kształt oraz kolor taki jaskrawy!

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Create a forum on Forumotion | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a free blog