Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Umocowanie Vandy w koszyku
on 03.07.10 23:38

Jolusia 

Umocowanie Vandy w koszyku

1.Potrzebny jest koszyk nie za mały i nie za duży aby nie uszkodzić korzeni.

2.Vandę należy przed włożeniem do koszyka namoczyć około 2 godzin w lekko ciepłej wodzie aby korzenie się bardzo miękkie stały.

3.Środek koszyka należy wyściełać kawałkiem materiału albo włóknem kokosowym. W przypadku materiału trzeba pamiętać o wycięciu dwóch dziur które będą służyły do przeciągnięcie przez nie drutu w celu umocowania Vandy.

4.Teraz weź miękki drut i uwiąż nim pień Vandy pamiętając o tym aby nie był za ciasno uwiązany.

5.Trzymaj Vandę ponad koszykiem i włóż do niego wszystkie korzenie. Pamiętaj rób to z wyczucie aby ich niepotrzebnie nie uszkodzić.

6.Trzymając u góry Vandę przekręcaj koszyk tak aby wszystkie korzenie zwinęły się jak ślimak. Podczas skręcania przeciągnij drut przez wcześniej wycięte dwie dziury.

7.Przeciągnięty drut należy dobrze zawiązać ale nie za mocno. Vanda musi stać stabilnie.

8.Korzenie Vandy przykryj nie do końca gruba albo średnia korą.

9. Vanda w koszyku.

Joane 

Wspaniały opis i fotorelacja.
Jak długo już tak uprawiasz?
Jolusia 

Joane dziękuje za słowa uznania, przyjemność po mojej stronie.

W ten sposób uprawiałam zupełnie na początku Vandy kiedy miałam ich kilka. Z czasem jednak ich przybyło i taka uprawa stała się zbyt uciążliwa. Z 10 Vand zrobiło się 30 i byłam zmuszona zmienić warunki uprawy na tak samo skuteczne, ale szybsze w obsłudze. Postanowiłam większość z nich uprawiać w wazonach i tylko kilka uprawiam innymi metodami.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a free blog