Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Miltonia Sunset
27.06.10 19:16

Neska
Neska 
 
Miltonia Sunset pochodzi z górzystych okolic Ameryki Południowej środkowej i północnej, jest hybrydą Miltonii Goodale Moir i Miltonii regnellii, w swoim rodowodzie ma też Miltonię clowesi i Miltonię flavescens. Jak wszystkie miltonie lubi półcień i wilgoć. Ma jasno- zielone, stosunkowo wiotkie liście, pseudobulwy zaokrąglone, szybko dojrzewające i mnożące się, korzenie bardzo cieniutkie i delikatne, wrażliwe na przesuszenie , ale i zalanie. Pęd kwiatowy wyłania się z kąta liściowego.
Hoduję ją na północnym oknie, podlewam miękką wodą zanurzając podziurawioną doniczkę na kilka minut co 3-4 dni. Rośnie w średnim podłożu z grubą warstwą keramzytu na dnie. Pęd kwiatowy zobaczyłam 24 maja, jednocześnie z Miltoniopsis Red Tide i po miesiącu jednocześnie rozwinęły kwiaty!

miltonia - Miltonia Sunset Miltonia_sunset

Re: Miltonia Sunset
27.06.10 20:07

Joane
Joane 
 
Bardzo interesujący kolor. Szczególnie te zielonkawo-fioletowe płatki. Bardzo interesujący opis hodowli.
Powodzenia w dalszej uprawie. ok

Re: Miltonia Sunset
27.06.10 21:38

Cattleya
Cattleya
Ta kolorystyka jest zniewalająca! Połączenie zieleni i fioletu- wręcz cudowne!

Re: Miltonia Sunset
28.06.10 8:56

Neska
Neska 
 
clap clap clap Jest cudowna! Na tej gałązce są jeszcze 4 pączki, a już rośnie następny pęd kwiatowy z tej samej pseudobulwy. Za parę dni powinna zacząć pachnieć. Very Happy

Re: Miltonia Sunset
29.08.10 4:38

Neska
Neska 
 
Z wielką przyjemnością stwierdzam, że miltonie kwitną nie tylko pięknie, ale i długo, a oto dowód: to kwiaty z drugiego pędu ( pierwszy niedawno wycięłam), a już szykuje się trzecia gałązka Very Happy .

miltonia - Miltonia Sunset DSCN3072

miltonia - Miltonia Sunset DSCN3073

Re: Miltonia Sunset
29.08.10 7:55

Joane
Joane 
 
Jaka rozzrośnięta ta Miltonia. Niech jak najdłużej kwitnie. ok

Re: Miltonia Sunset
29.08.10 8:19

Neska
Neska 
 
Tak, to wręcz potężna roślinka - 8 pseudobulw, 4 stare, 4 wyrosły u mnie. Very Happy Na wiosnę pewnie ją rozdzielę.

Re: Miltonia Sunset
29.08.10 22:51

Carmella
Carmella 
 
Piękna. W wielu miejscach czytałam, że to niełatwa roślina (ogólnie miltonie) dlatego gratuluję serdecznie "ręki"!

Re: Miltonia Sunset
21.11.10 1:17

Neska
Neska 
 
Kolejny dowód na żywotność i łatwość uprawy miltonii: za oknem szaro, smutno a moja śliczna Miltonia Sunset, której tydzień temu odcięłam ostatni kwiat z letniego kwitnienia, znowu wypuszcza pęd kwiatowy! Stoi teraz na południowym oknie, żeby jak najlepiej wykorzystać zamglone jesienne słonko, podlewam ją raz w tygodniu, z nawozu zrezygnowałam, ale chyba wrócę do niewielkiego zasilania, bo o odpoczynku przecież nie ma mowy.
Na wiosnę muszę pomyśleć o przesadzeniu i podziale.

miltonia - Miltonia Sunset Miltonia_sunset

miltonia - Miltonia Sunset M_sunset_korzenie

Re: Miltonia Sunset
21.11.10 2:39

renata75
renata75
Cudna ta Twoja Miltonia Sunset, jeśli byś na wiosnę dzieliła to jestem chętna. Ja mam bordową i potwierdzam, że kwitnie bardzo długo. Może na wiosnę zechcesz się wymienić.

Pozdrawiam hejka .

Re: Miltonia Sunset
21.11.10 3:10

Neska
Neska 
 
Mówiąc szczerze, na wiosenne podziały czeka już rodzinny ogonek Very Happy.

Re: Miltonia Sunset
26.12.10 0:26

Neska
Neska 
 
Wygląda na to, że dobrze rozrośnięta Miltonia Sunset kwitnie przez większość roku -ten kwiat rozwinął się w wigilijny poranek. Very Happy

miltonia - Miltonia Sunset Miltonia_sunset

Re: Miltonia Sunset
01.01.11 4:18

Carmella
Carmella 
 
Nesko, zrobiła Ci piękny świąteczny prezent! Prawdziwa gwiazdeczka Smile

Re: Miltonia Sunset
11.04.11 22:25

Neska
Neska 
 
Zgodnie z planem na początku marca rozsadziłam miltonię na cztery sadzonki, każda po 2-3 pseudobulwy. Rosną teraz w zrobionej przeze mnie mieszance, której podstawą jest zwykła kora sosnowa, przywieziona w zeszłym roku z ośrodka wczasowego, dar od pana odpowiedzialnego za kotłownię, dobrze wygrzana w piekarniku. Zobaczcie, proszę, jak pięknie urosły w czasie miesiąca: dwie mają pędy kwiatowe, a młode pseudobulwy wręcz trudno zliczyć!
wesołek

miltonia - Miltonia Sunset DSCN4647

Re: Miltonia Sunset
17.04.11 23:33

Carmella
Carmella 
 
Nesko, ładnie korzonki puszczają. Zdrowiutko wyglądają !

Re: Miltonia Sunset
28.07.11 8:23

mgasz
mgasz
Ja czekam na swoje kwitnienie Smile szykuje się 7 kwiatów Smile to będzie jej pierwsze kwitnienie wyprowadzone u mnie Smile po niespełna roku jak ją kupiłam na wystawie w Krakowie Smile

Re: Miltonia Sunset
06.08.11 7:09

aniusia123
aniusia123
Więc jak zakwitnie no na pewno pokażesz nam , prawda?

Miltonia Sunset
27.09.11 2:51

mgasz
mgasz
miltonia - Miltonia Sunset Dsc06112Tegoroczne kwitnienie mojej Miltoniii Sunset Smile

Re: Miltonia Sunset
27.09.11 3:56

KattiYo
KattiYo
ale pięknie wybarwiona! Cudowna, jak ja gdzieś spotkam to na pewno się nie oprę!

Re: Miltonia Sunset
27.09.11 4:23

aniusia123
aniusia123
Kwiatki ma naprawdę rewelacyjne, gratuluję wytrwałości w doprowadzeniu do kwitnienia:)

Re: Miltonia Sunset
08.01.12 13:04

Joane
Joane 
 
Latem otrzymałam od Neski z wymiany moją Miltonię. Nie wierzyłam, że sobie dam radę z tym gatunkiem. Ku mojemu zaskoczeniu kilka tygodni temu zobaczyłam na bardzo małej pseudobulwie dwa pąki na pędzie. Dzisiaj zaczęły się otwierać.
Swoją uprawiam jak Cambrie. Lato spędziła na balkonie a po wniesieniu do pomieszczenia stoi na oknie wschodnim w nieogrzewanym pomieszczeniu.
Moje pierwsze skromne kwitniemie Miltoni.
miltonia - Miltonia Sunset 19091883

miltonia - Miltonia Sunset Miltonia_sunset

miltonia - Miltonia Sunset Miltonia_sunset

Re: Miltonia Sunset
09.01.12 8:30

aniusia123
aniusia123
Gratulacje, ja u siebie jeszcze nie doczekałam się kwiatka z tego gatunku, ale bedę cierpliwa:)

Re: Miltonia Sunset
12.01.12 3:29

Joane
Joane 
 
W pełnym rozkwicie pierwszy kwiat.
miltonia - Miltonia Sunset Miltonia_sunset

miltonia - Miltonia Sunset 19127343

Re: Miltonia Sunset
12.01.12 9:33

Gogi
Gogi
Piękny kwiat ok Jaką ma wielkość i zapach?

Re: Miltonia Sunset
05.02.12 9:08

Neska
Neska 
 
Joane, ogromnie się cieszę, że zakwitła bez problemów!
Gogi, kwiaty mają ok.7 cm, niestety, nie pachną.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | Natur | Flora, Garden | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje