Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Re: Psychopsis Butterfly
on 31.05.10 5:25

Joane 

Witam,
Ogólnie Psychopsis jest bardzo łatwą i wdzięczną rośliną. Wcześniej zaliczano je do Oncidium.
Wymaga temperatur umiarkowanych do ciepłych. Im wyższa tym większe kwiaty.
Stanowisko południowe lub zachodnie, najlepiej w lekkiej oddali. Mój Psychopsis stoi w drugim rzędzie na oknie zachodnim.
Najważniejsze to trzeba uważać z podlewaniem. Jego korzenie są strasznie wrażliwe na mokro i szybko gniją. Lepiej go kilka dni przesuszyć.
Nawożenie 2 x w miesiącu.
Pędu kwiatowego się nie obcina.

on 31.05.10 6:36

Go??Gość
UFF! ale mi ulżyło bo spodziewałem się większych wymagań ale tym,jakie opisujesz, pewnie podołam. No to decyzja zapadła, chyba że ktoś mnie postraszy.
Ukłony.

on 31.05.10 6:52

Joane 

Ryszardzie, na pewno podołasz. A jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania to się nie wahaj pytać.
Powodzenia. Wink

on 15.10.10 6:50

Go??Gość
Informuję, że jak dotychczas uprawa tej rośliny nie nastręcza problemów. Oby tak dalej. Na początku września dostrzegłem przy dorosłej psb "coś" malutkiego. Okazało się, że jest to nowy przyrost mający około 6 cm. Zobaczymy co z tego będzie, sam jestem zaskoczony.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs