Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Phalaenopsis lobbii
on 17.11.09 9:27

Jolusia 

Phalaenopsis lobbii pochodzi z Indii i lubi ciepłe temperatury, które zimą wynosza od 20° C do 25°C i latem od 20°C do 28°C. Upalnym latem nie przeszkadzają mu również temperatury przekraczające 30°C.

Phal. lobbii lubi jasno z bezpośrednim słońcem przed południem i po południu. Jednak w południe lubi cień. Wymaga wilgotności 80%.

Sezon wegetacyjny jest krótki. Podczas wzrostu ważne jest nawożenie rośliny i obfite podlewanie.

Ten rodzaj storczyka jest raczej uprawiany w cieplarniach. Jednak uprawa na parapecie jest również możliwa o czym świadczą moje doświadczenia.

Roślinę uprawia się przywiązaną do podkładki albo w doniczce w mieszance substratu i sphagnum albo samego sphagnum.

Phal. lobbii jest trochę skomplikowany w uprawie ponieważ jeżeli nie zostaną zapewnione optymalne warunki roślina może podczas kwitnienia zrzucić wszystkie liście. W takiej sytuacji trudno jest powiedzieć czy to zaburzenia podczas wyrostu czy może jakaś choroba. Często po rozpoznaniu przyczyny roślina obumiera.

Przy dobrej pielęgnacji Phal. lobbii kwitnie kilka razy w roku. U mnie będzie to już czwarty raz dwoma pędzikami w tym roku.

Re: Phalaenopsis lobbii
on 23.11.09 3:49

Orchids Wiki 

Bardzo lubię tego storczyka, jak zresztą wszystkie z sekcji Parishianae. Potrafią przekazać ładne cechy w krzyżówkach.

on 30.12.09 1:20

Jolusia 

Kolejne kwitnienie wesołek

on 30.12.09 5:27

Orchids Wiki 

Świetne ujęcie detali warżki. Dziękuję Ci, za możliwość śledzenia kwitnienia wraz z Tobą i innymi forumowiczami.

on 07.04.10 4:37

Jolusia 

Ponowne kwitnienie wiernego kompana ok
Polecam wszystkim tego storczyka bo naprawdę warto.

on 20.04.10 4:04

Jolusia 

on 20.04.10 4:06

Orchids Wiki 

Bardzo mocno hipnotyzują mnie te czarne kropki na kolumnie. Bardzo ładny kwiat.
ok

on 28.02.11 3:33

janka 

Mój Phalaenopsis lobbi został zakupiony zaledwie miesiąc temu ku mojemu zaskoczeniu z pąkami na dwóch mini - pędach. Postawiony w akwarium o temperaturach ok. 20 - 21 stopni. Dziś cieszę się z jego niesamowitych kwiatów:

on 28.02.11 4:07

Barbara S
bardzo śliczne maleństwo

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Have a free blog with Sosblog