Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile


 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Tuberolabium quisumbingii
on 17.11.09 8:45

avatar
Jolusia 
 
Tuberolabium quisumbingii (L. O. Williams) Christenson również występująca pod nazwą : Saccolabium quisumbingii, Tuberolabium carnosum.
Storczyk pochodzi z Filipin. Tolerowane temperatury to zimą od 14°C do 20° C i latem od 17° C do 21°C. Roślina nie przechodzi stanu spoczynku. Lubi mieć jasno, ale bez bezpośredniego działania promieni słonecznych.
Tuberolabium quisumbingii lubi mieć wilgotno przez cały rok, ale nie mokro. Latem po przeschnięciu podłoża należy roślinę obficie podlać, jednak zimą trzeba zdecydowanie zmniejszyć podlewanie.
Roślinę należy nawozić podczas widocznego wzrostu podaną przez producenta dawką nawozu.
Można je mocować na podkładkach z odrobina sphagnum lub uprawiać w mieszanym substracie z domieszką sphagnum. Z moich własnych doświadczeń wynika że uprawa w samym sphagnum jest również korzystna dla rośliny.Utrzymywana wilgoć powinna być nie mniejsza niż 70%.

Kwiaty pachną bardzo intensywnie i utrzymują się do 3 tygodni. Zapach można określić jako miodowo - waniliowy.

avatar
Orchids Wiki 
 
Kusisz tym zapachem, by nabyć taki okaz Smile Jaka jest wielkość tego storczyka (doniczka, długość liścia, długość pędu kwiatowego)?
avatar
Jolusia 
 
Średnica doniczki 9 cm, długość liścia 8 cm, długość pędu 10 cm. Jej zapach wypełnia cały pokój, bo jest bardzo intensywny clap
avatar
Orchids Wiki 
 
To już żaden odświeżacz powietrza nie jest potrzebny jak takie małe cudo stoi w pokoju.
avatar
Jolusia 
 
Bardzo cieszy mnie kolejnie kwitnienie tego właśnie storczyka chociażby ze względu na piekny kwiat i ten cudowny zapach. W tym roku tylko na jednym pędzie ale za to o wiele dłuższym.


Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a blog