Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Cattleya
Witajcie!Problem....znalazłam w Cymbidium krocionogi...na razie stosuję metodę ziemniaczaną ,ale nie wiem czy pomoże.Słyszałam o środkach chemicznych typu: Diazol i Magus 200 SC...Czy stosowaliście je na te paskudy??Jakie używaliscie steżenie?? I czy spryskiwaliście rosliny tymi roztworami czy podlewaliscie je??

Prosze o pomoc!
Orchids Wiki 

Nigdy nie miałem tych szkodników, więc temat jest mi zupełnie obcy.

Proszę cierpliwie czekać, a na pewno ktoś podzieli się swoim doświadczeniem w tej kwestii.
Luna
Ja miałam kiedyś w Cymbidium krocionogi, wyłapywałam je ręcznie, bo nie było tego bardzo dużo. Te co były, wychodziły same na powierzchnię bez wkładania do doniczki kartofla.
Cattleya
Z wielką radością stwierdzam,ze pomogły ziemniaki clap Wkładałam je przez trzy dni iii:
I dzień- 4 krocionogi
II dzień- 1 krocionóg
III dzień- czysto!!
Cattleya
W razie czego- jutro przesadzam Cymbidium w nowiutką ziemię Very smile Oczyszczę kortzenie. I zobaczymy czy coś w środku jeszcze jest...

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Sosblogs.com