Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Smoczyca
Doritaenopsis Kenneth Schubert 'Blue Angel' zakupiony zaledwie miesiąc temu, więc niewiele jeszcze mogę z własnego doświadczenia napisać. Obecnie przebywa w orchidarium. Dzisiaj rozwinął się pierwszy pąk kwiatowy. Niestety nie jest tak niebieski jak bym tego oczekiwała i nie pachnie Rolling Eyes Niemniej jest cudowny Very Happy Od miesiąca nie był "podlewany" ponieważ wilgotność utrzymuje się na poziomie 70-80%.
Otrzymałam od sprzedawcy informację, że uprawa w niższych temperaturach pozwala osiągnąć bardziej niebieską barwę kwiatów. Spróbuję uprawy parapetowej i potwierdzę lub obalę tę teorię za rok hejka

Cattleya
Przeglądałam zdjęcia w Internecie i faktycznie zbyt niebieski to twój nie jest Shocked

Ale i tak jest wspaniały! I ten kształt płatków.. ok
Carmella 

Piękny zdrowy pęd. Może z czasem kwiatek zrobi się bardziej niebieski; tak jak u MM świeżo otwarty kwiat jest u mnie żółtawy, a po paru jakimś czasie robi się biały.
Neska 

Wiem z doświadczenia, że przy dobrej uprawie następne kwitnienia są zwykle dorodniejsze i mocniej wybarwione Very Happy
Smoczyca
Otwierają się kolejne pąki Very Happy Kolor się nie zmienia, a ja już zdążyłam go polubić takim jaki jest Wink

janka 

Mój okaz posiadam od września zeszłego roku. Zakupiony kwitnący. Po przekwitnięciu bardzo długo (aż do tego roku) "stał" w miejscu. Dopiero po umieszczeniu go w akwarium gdzie jest podwyższona temperatura oraz wilgotność szybko zaczął współpracę. Pięknie przyrasta a na przedłużeniu pędu znów pojawił się kwiatuszek w tak nietypowym kolorze Very Happy

Zdjęcie bez lampy:

Zdjęcie z lampą:

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Sosblogs.com