Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Symphoglossum sanguinea
on 05.05.10 8:10

Joane 

Storczyk ten występuje w Venezueli, Kolumbi, Ekwadorze, Peru. Zamieszkuje wilgotne lasy.

Temperatury wahają się między zimnymi i umiarkowanymi.
Latem wymaga chłodnych warunków, nocą temperatury mogą spaść do 5°C.

Wilgotność powietrza ok. 80%

Najlepiej czuje się w cieniowanym miejscu. U mnie stoi na zachodnim oknie.
Lato powinien spędzić na zewnątrz.

Synonim: Cochlioda sanguinea, Mesospinidium cochlidum, Odontoglossum sanguineum

U mnie jest od ok. tygodnia.

Cattleya
Wspaniały, ale niestety nie na moje warunki temperaturowe...
Joane 

Wypuścił dwa nowe pędy kwiatostanowe. Jeden nie umiał wyjść, bałam się, że się złamie i pomogłam mu rozcinając liść.
Drugi jest jeszcze bardzo malutki. Widoczny na przedniej pseudobulwie.

Joane 

Wszystki trzy pędy ładnie urosły. Pierwsze pączki nabierają kolorów.
Cała roślinka.

pąki.

Re: Symphoglossum sanguinea
on 18.06.10 20:41

Neska 

Ależ ma długie pędy! Niesamowite! Shocked Bardzo jestem ciekawa kwiatów. Very Happy

on 29.06.10 11:15

Joane 

Rozkwitły pierwsze. Są bardzo malutkie.

on 30.06.10 22:07

Neska 

Malutkie, za to jest ich mnóstwo ok

on 05.07.10 20:34

Carmella 

Gratuluję ! Umiesz zapewnić odpowiednie warunki tak różnym odmianom. Super u Ciebie się czują jak widać Smile
Joane 

Neska z ciekawości policzyłam tylko te na głównych pędach i jest ich 45 a drugie tyle na odgałęzieniach.

Carmela ja staram się zapewnić im odpowiednie warunki, ale nie zawsze to wychodzi. Z tym na razie sobie radzę.

A teraz gałązka z rozwiniętymi kwiatkami.

on 05.07.11 11:05

Joane 

Po roku zmagań z tym storczykiem i jego wymaganiami odkryłam dzisiaj mały pędzik.
Całe zeszłoroczne lato spędził na balkonie co mu bardzo sprzyjało. Jednak po wniesieniu do mieszkania, po jakimś czasie zaatakowały go przędziorki. Po drastycznym postępowaniu w listopadzie przesadzony i opryskiwany został przeniesiony do pomieszczenia gdzie było zimno i wilgotno.
Trochę doszedł do siebie i od połowy kwietnia wylądował znowu na balkonie spędzając tam dzień i noc.
Nie liczyłam w tym roku na kwitnienie bo nowe pseudobulwy nie miały możliwości prawidłowego rozwoju. A jednak dzisiaj przy podlewaniu i dokładnych oględzinach odkryłam mały pęd kwiatostanowy.
aniusia123
Imponująca liczba kwiatów kwiatek

on 19.08.11 10:39

Joane 

Tym razem tylko kilka. Crying or Very sad Pierwsze się otwierają.

Joane 

Moje skromne kwitnienie.

on 07.09.11 22:31

aniusia123
Skromne, bo skromne, ale zapewne cieszy za każdym razem, kiedy na nie patrzysz, miło mieć takie okazy Smile

on 13.09.11 10:03

Joane 

Aniu takie kwitnienie szczególnie cieszy.
Może jak się roślinka pozbiera i wzmocni to następne będzie bardziej obfite. Przynajmniej mam taką cichą nadzieję.
Neska 

Joane, myślę, że tegoroczne kwitnienie jest dla roślinki ogromnym wysiłkiem po przejściach, a dla ciebie nagrodą.
Ja w tym roku też ustawicznie walczę z jakąś paskudą: jak nie przędziorki, to grzyb, albo ziemiórki Mad .

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create your own blog