Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Re: Cymbidium hybryda
on 07.02.10 1:50

paula4u2
Kupiłam następnego, też przez ebay. Dałam 5,50 roślinka + 9,10 przesyłka €. Jak na warunki kwiaciarskie to się opłaciło, bo widziałam Cymbidia za 45,00. Ma trzy dorosłe pseudobulwy, jedną mniejszą i pęd kwiatowy około 2,5 cm. Sądzę, iż w okolicach Wielkanocy powinien zakwitnąć, to się przekonamy, jakiego koloru są kwiaty.

Stoi na zenątrz w dzień około 14 stopni w nocy stawiam na tym samym oknie południowym lecz do środka. Dodam, że to pomieszczenie jest nie zamieszkałe, za pare m-cy będzie tam kuchnia teściów, a okno w nocy uchylam to i tak ma zimno (poniżej 10 stopni) .

on 07.02.10 6:42

Joane 

Dość spory okaz. Ale co jest z tym nowym przyrostem? Wygląda trochę dziwnie. Tak zniekształcony.

on 07.02.10 12:09

paula4u2
Oj, to nie nowy przyrost tylko pęd kwiatowy Razz.

on 07.02.10 20:26

Carmella 

Mnie ten pęd wygląda na podgryziony, np. przez ślimaczka. Obym się myliła.

on 07.02.10 21:14

Argulina
Ładna duża roślina, teraz tylko czekać na kwiaty Smile

on 08.02.10 2:05

paula4u2
Ślimaczków nie było. Sądzę, że uszkodził się trochę podczas transportu, był zapakowany w pudełko po butach. Doniczka pękła, ziemia się wysypała, więc i on pewnie też się przygniótł. Mimo to zaczyna rosnąć.

on 12.02.10 9:06

paula4u2

Już coś widać... ok Jak na razie wszystko w porządku, już niedługo przekonamy się jaki ma kolor.

on 12.02.10 9:19

Argulina
Jejku już się doczekać nie mogęSmile to będzie dopiero widok!

on 13.02.10 0:57

Joane 

Wspaniały widok, tylko patrzeć jak rozwiną się kwiaty. Powodzenia w dalszej uprawie. ok

on 15.04.10 4:32

Cattleya
I jak ma się pęd kwiatowy? hejka

on 15.10.10 2:20

paula4u2
Zakwitł bardzo ładnie (to jakaś hybryda o mniejszych kwitach) ale i tak urocza...

Jak na razie wypuścił dwa nowe przyrosty, mam nadzieje, że jeden ze starych w tym roku zakwitnie.

on 17.11.10 1:57

paula4u2
Pod koniec wakacji przewiesiłam na balkon z inną bulwą. Już coś było widać, jeszcze było maleńkie i doczekałam się. Dziś w nocy zniknęło z balkonu razem z całą doniczką i dwoma innymi kwiatami. Krew mnie zalewa, jak ludzie mogą coś takiego zrobić.

on 23.11.10 22:16

Wirginia
Skandal! Współczuję najmocniej... Sad

on 25.11.10 5:22

Carmella 

Ludzie są okropni Evil or Very Mad

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Forumotion.com | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs