Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Joane 

Cambrię tę posiadam od grudnia 2008. Moja znajoma miała tę Cambrię tak mocno rozrośniętą, że nie mieściła się w doniczce. Nowe pseudobulwy były tak mocno ściśnięte, że były pozwijane w harmonijki.
Przy przesadzaniu porozdzielałam ją, wyszły 4 doniczki po kilka pseudobulw. 3 dostałam. Trochę to trwało zanim doszły do siebie. W tej chwili przechodzą okres spoczynku i mam nadzieję, że niedługo ujrzę ich kwiat.
Uprawiam je w umiarkowanej temperaturze. Latem wystawiam na balkon.
Kwiat bardzo delikatnie i przyjemnie pachnie.
Tak wyglądają obecnie.

A taki mają kwiat

Neska 

Kwiat bardzo piękny, a rośliny grube i silne, jak kapusta! wesołek rozsadzenie na pewno dobrze im zrobiło. Laughing
Joane 

Neska, to rozsadzenie było konieczne. Podoba mi się to określenie 'jak kapusta'.
A tak może wyglądać zbiorowe kwitnienie.

Joane 

Będą kwiaty haha
Joane 

Pokazały się kwiaty.

Cattleya
Przepiękne kwiaty, takie zdrowe!

U mojego maleństwa- tego, które dostałam od Ciebie, zaschła stara pseudobulwa, ale już wychodzi młody przyrost, więc czekamy! ok
Joane 

Cattlaya, miło mi, że się zaaklimatyzowała i rośnie w nowe przyrosty.
Moja dopiero po prawie dwuch latach zakwitła.

W pełni rozkwitu. W słoneczne dni te 4 kwiatuszki wypełniają zapachem cały pokoik w którym stoją.

kasialb1
Gratuluje kwitnienia, bardzo mi się podoba. hejka
Carmella 

Cudowna!
Joane 

Kolejny raz zakwitła 4 kwiatkami.
Neska 

Jest przecudna, zapisuję się do ogonka chętnych Very Happy .
poccoyo
Pięknie zakwitła Smile
też posiadam od niedawna tego storczyka Smile mam nadzieję że zakwitnie i u mnie Smile
lily91
Prześliczna! Jak będziesz mogła się nimi podzielić to jestem chętna, bo pięknie kwitną! kwiatek
aniusia123
Widzę, że tu są sami życzliwi ludzie i dzielą się ze sobą na prawo i lewo więc jakby Wam coś zostało to ja też jestem chętna Smile
Neska 

Nie naczekałam się zbyt długo Very Happy , oto moje kwitnienie, 6 kwiatów. Joane, jeszcze raz dziękuję.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Sosblogs.com