Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Jolusia 

1. Włóż Vandę w szklany wazon. Dla dużej Vandy weź duży wazon, dla małej mały. Korzonki mogą wisieć w powietrzu albo mogą dotykać dna.

2. Kąp ją ( czyli zanurzaj w wodzie ) 2 razy w tygodniu ( przy dużych upałach 3 razy w tygodniu ). Zanurz ją tak, aby korzonki były pod wodą. Zostaw ją zanurzona na kilka godzin, aby korzonki się wystarczająco napiły. Do kąpieli możesz używać normalną wodę jeśli nie jest zbyt twarda albo deszczówkę.

Uwaga ! Nie zanurzaj jej za wysoko! Pozostałe resztki wody w środku liści mogą być niekorzystne dla rośliny!

3. Do wody dodaj raz, dwa razy w miesiącu odżywkę do storczyków w normalnej dawce.

4. Korzenie Vandy możesz, ale nie musisz dodatkowo spryskiwać - codziennie albo co 2 dzień. Do wieczora powinny korzonki być częściowo obeschnięte.

Uwaga ! Przy spryskiwaniu uważaj aby woda nie dostała się do serca rośliny. Przy trzech razach możne się jej nic nie stanie, ale przy czwartym możne zacząć gnić i będzie na wszystko już za późno.

5. Po kąpieli wylewaj wodę z wazonu w ten sposób: jedną ręką trzymaj Vandę a drugą wazon. Jeżeli na dnie wazonu troszeczkę woda zostanie to nie jest tragedia.

Uwaga ! Nie wyjmuj Vandy z wazonu jeśli nie musisz! Nie dotykaj korzeni jeśli nie musisz.! W naszej skórze jest wiele soli i to możne zahamować wzrost korzenia.

6. Postaw Vandę na miejsce gdzie najwięcej światła jest. Kąpanie jej jest bardzo ważne, ale wystarczający dopływ światła jest najważniejszy.

Pamiętaj ! Bez światła nie ma kwiatu !!!!

7. Vanda może stać na słońcu, ale musisz być bardzo czujny. Za dużo światła przez wazon może ja spalić. Unikaj słońca w południe. Latem możesz ją uprawiać na dworze.

8. Jeżeli twoja Vanda będzie miała dużo korzeni możesz, ale nie musisz, je obcinać pozostawiając dwa albo trzy korzenie od góry. Odmładza to roślinę i mobilizuje ją do rośnięcia.
Anna
hejka Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Właśnie stałam się posiadaczką jednej niebieskiej księżniczki /na którą uparła się moja córka/ i do tej pory nie wiedziałam co dalej. Teraz boje się jeszcze mocniej Wink Dotykałam korzeni, spryskiwałam i do kąpieli było zbyt dużo wody. Chyba jej nie zaszkodziłam.
Jolusia 

Anna pewnie, że nie zaszkodziłaś. Teraz już wiesz jak trzeba postępować z dorosłymi Vandami aby ładnie rosły i kwitły i dlatego będziesz uważna przy każdej czynności, którą wykonasz.

Życzę powodzenia w uprawie ok
maxton
Bardzo pomocne  Smile W lecie na dworzu też może być hodowana w wazonie cały czas ?
Jolusia 

W lecie można również chodować w wazonie jednak bardzo uważać aby słońce rośliny nie spaliło.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Sosblogs.com