Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Phalaenopsis equestris
on 13.11.09 6:32

Luna
Phalaenopsis equestris to piękny storczyk botaniczny o niewielkich kwiatach, które mogą mieć kolory np. różowy albo biały. W tym wątku przedstawię mojego różowego Phalaenopsis equestris. Mam też equestrisy ilocos alba, ale to są małe sadzonki.
Mój equestris stoi na oknie (obecnie jest na stoliku pod oknem, ale to tylko chwilowo). Podlewany jest gdy przeschnie podłoże. Nie jest jakąś szczególnie wymagającą rośliną.

Tak kwitł mój Phalaenopsis equestris:

tak wygląda jego mały kwiat w porównaniu ze standardowym Phalaenopsis:
Carmella 

Śliczne maleństwo. Fajnie, że pokazałaś kwiat equestrisa obok kwiatu hybrydy. Widać doskonale różnicę. Za mną chodzi equestris var alba. I pewnie na wiosnę się doczekam.

Re: Phalaenopsis equestris
on 17.11.09 21:22

Jolusia 

Mój Phalaenopsis equestris kwitnie nieustannie trzema pędami, które cały czas są przez roślinę wydłużane i na końcu jednego z nich dojrzałam keiki które jeszcze malutkie jest i dość śmiesznie wygląda Very Happy

Tak kwitnie mój storczyk hejka

Re: Phalaenopsis equestris
on 07.02.11 19:31

marta_
Phalaenopsis equestris jest jednym z najczęściej spotykanym storczykiem botanicznym w naszych domach.
Mój egzemplarz jest u mnie już ponad rok. Stoi na oknie wschodnim. W doniczce ma mieszankę kory i sphagnum.Podlewam odstaną wodą kranową. W zimę pozrzucał pąki i kwiaty przez brak słonka, ale już powoli sytuacja się normuje. Rośnie wspaniale, z każdym nowym liściem wychodzi nowy pęd. Obecnie ma ich 5. Ich dużą zaletą jest zdolność do wytwarzania keiki.

Tak wygląda moja roślina:

Lesnerek
Kupując tego botanika nie sądziłam, że tak długo i obficie będzie kwitł, a kwitnie już 3 miesiące i końca nie widać.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Free blog