Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Mgiełka do storczyków
on 13.11.09 3:50

Cattleya
Mogę polecić (jesli ktoś hoduje storczyki bez podłoża, na pniu epifitycznym) mgiełkę firmy Zielony Dom.Jest ona na bazie wody destylowanej i zawiera wyciąg z grejpfruta co jest grzybobójcze.
Stosowanie: raz dziennie spryskać korzenie.Very smile
Anna
Mgiełką spryskuję moje rośliny co 2-3 dni-efekt super clap piękne korzenie powietrzne.

Re: Mgiełka do storczyków
on 18.11.09 20:24

Carmella 

A ja z kolei uważam mgiełkę za pic na wodę Wink Miałam ją, ale nie zauważyłam żadnych lepszych efektów niż spryskiwanie zwykłą wodą destylowaną , czasami z dodatkiem odrobiny soku z cytryny (zresztą czym jest ta mgiełka jak nie wodą destylowaną właśnie + wyciągiem z grejpfruta).
Poza tym mgiełka ma fatalny atomizer. Może się nadać przy paru storczykach, ale nie przy nasty czy dziesięciu.

na pewno nie zaszkodzi !
Cattleya
Mówiłam,że :Mogę polecić (jeśli ktoś hoduje storczyki bez podłoża, na pniu epifitycznym)!
A przy takiej hodowli wątpie by ktoś miał kilkadziesiąt storczyków! Owszem w orchidarium tak,ale nie na pniu takim jak np. mój....mgiełka u mnie sprawdza się rewelacyjnie!

on 24.11.09 10:19

norbi
to w takim razie w jakich proporcjach stosować sok z cytryny(czy też z grejpfruta)?
Ileś mililitrów na litr wody?
sok oczywiście świeżo wyciśnięty?

on 24.11.09 20:54

Carmella 

norbi napisał:to w takim razie w jakich proporcjach stosować sok z cytryny(czy też z grejpfruta)?
Ileś mililitrów na litr wody?
sok oczywiście świeżo wyciśnięty?

Storczyki lubią lekko kwaśne podłoże i czasami parę kropel cytrynki do spryskiwania. ja daję "na oko" parę kropli na butelkę.
Myślę o zakupie bioseptu - to wyciąg z pestek grejpfrupa, który działa szczególnie przeciwgrzybiczo.
norbi
to jeśli działa przeciwgrzybiczo to moge sobie odpuścić mikoryzę w takim razie...albo wóz albo przewóz
Orchids Wiki 

Norbi i zwróciłeś uwagę na bardzo ciekawy temat Exclamation
Carmella 

he he, no o tym nawet nie pomyślałam.
Ale rzeczywiście wszystkie te citrosepty wzmacniają roślinę, działając również przeciwgrzybiczo.
Argulina
Bo żeby coś sprzedać napiszą wszystko...

on 23.01.10 10:13

kiniaczek31
Czasami to już jestem wściekła Evil or Very Mad przecież człowiek chce pomóc roślinom a nie im szkodzić czy na tym świecie to za kasę zrobi się wszystko. Już w nic nie można wierzyć !
Lesnerek
Pozwolę sobie mieć troszkę inne zdanie. Troszkę, gdyż mgiełka nie zachwyca, to fakt, ale wg mnie to bardzo dobre rozwiązanie, gdy zostawiam moje storczyki- szczególnie maluchy, pod opieka ludzi, którzy niekoniecznie znają się na storczykach. Instrukcja wtedy jest prosta - "popsikaj trochę, żeby nie miały sucho". Psikacz jest tak kiepski - że nikt nie będzie miał tyle cierpliwości by je przelać. Nie podleje ich kranówką - bo ma taki ładny kwazarek Smile. Nie spali nawozem, bo wszystko ma gotowe - coś jak jedzenie w słoiku dla dziecka. Reasumując - Taki Gerber dla storczyka Smile
Orchids Wiki 

Smile

Powinni do opakowania dopisać.
Polecany dla leni*.

*a także dla osób, które nigdy nie widziały cytrusów i wody destylowanej.

Z których to oczywiście można sobie samemu zrobić taką wodę świeżą do psikania i o wiele lepszą.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a blog