Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Dendrobium aphanochillum
on 23.01.10 3:53

Joane 

Roślinę tą posiadam od października 2009. Uprawiam ją w temperaturze umiarkowanej do ciepłej, na oknie zachodnim. Nie wymaga okresu spoczynku. Jest bardzo łatwa w uprawie na parapecie.
Kilka dni temu odkryłam na dwóch łodygach pąki kwiatowe.

Orchids Wiki 

Wyborny widok. Relacjonuj na bieżąco rozwój pąków proszę Smile
Jolusia 

Pąki i zapach kwiatu należą do moich słabości. Widok który pokazałaś to jak balsam dla mojej duszy. ok
Michelangelo
Dendrobium aphanochilum to bardzo piękny gatunek. Już nie mogę się doczekać tych białych "rurek". Może sam sobie takie sprawię... Pozdrawiam Cool
Joane 

Bardzo chętnie będę na bierząco was informować. Takie widoki to i dla mnie radość. Już nie mogę się doczekać tych kwiatków.
Poprzednie zdjęcie jest z 17.01 a dzisiaj pąki wyglądają tak.

Joane 

Pąki tego Dendrobium rozwijają się w expresowym tempie. Dzisiaj są już w połowie otwarte.

Drugi dwa tygodnie temu ledwo co widoczny dzisiaj wygląda tak.

Joane 

Obecnie niektóre pojedyńcze kwiatki otwierają się. Są podobne do długich dzwoneczków. Kwiaty te nie pachną.

Joane 

Już coraz bardziej się rozwijają. Trudno jest mi zrobić obu kwiato jednocześnie zdjęcie aby były wyraźne. Ten jest bardziej rozwinięty.

Argulina
Piękne i ciekawe kwiaty, a czy mogłabyś zrobić fotkę całej roślinki ?
Michelangelo
Dzięki Jolusi też będę miał to Dendrobium Very Happy Joane, cudowne! Uwielbiam białe storczyki. Pozdrawiam Cool
Joane 

Argulina chętnie zrobię to ale jutro jak będzie widno.

Michelangelo cieszę się, że będziesz je miał. Będziemy mogli wymieniać doświadczenia z uprawy. Ja też lubię białe i fioletowe. To Dendrobium ma wyjątkowe kwiaty. One cudnie się błyszczą i mają ten cudowny jasnofioletowy środek. Jakby tam była mała główka szpilki.
Joane 

Obiecane zdjęcie całej rośliny. Niektóre łodyżki mają ponad 60 cm. długości.

Tu widać dobrze środek z 'główeczką szpilki'.
Joane 

Obecnie wypuszcza dwa nowe przyrosty i na dwóch gałązkach zauważyłam kilka zgrubień, jakby oczka kwiatostanowe. Zobaczymy co wyjdzie. Smile
Joane 

Przyrosty ładnie rosną i te oczka okazały się pączkami. Mam ich pięć. Dwa na całkiem uschniętej łodydze.

Borka
Kwiaty Twojej rośliny są przeurocze Smile a czy można spotkać inne kolory kwiatów?
Joane 

Borka ten gatunek występuje tylko w tym kolorze. Wink
Joane 

Nowe przyrosty ładnie rosną.

Niedługo pojawią się kwiatki.

drroman 

Super kwiaty, czy to Dendrobium jest ciepłolubne albo chłodnolubne?
Joane 

To Dendrobium najlepiej czuje się w temperaturze umiarkowanej po ciepło i lubią wyższą wilgotność powietrza.
Cattleya
Bardzo ciekawie rośnie, zwisając w dół...czy pseudobulwy się nie łamią? Shocked
Joane 

Cattlaya, one właśnie tak rosną w naturze. Ich pseudobulwy są bardzo cieńkie w porównaniu z wieloma innym Dendrobium. Nawet te, które w początkowej fazie rosną do góry potem kierują się w dół. Potrzebują sporo miejsca.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Forumotion.com | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create your own blog