Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

82karolcia
82karolcia
RATUJCIE!!
Kupiłam dziś pięknego storczyka i niestety syn mi go połamał. Akurat odnogę, gdzie były pąki i z 5 został tylko jeden. Czy jest możliwość, że jeszcze wypuści pączki?? Crying or Very sad
Argulina
Argulina
Wklej fotkę bo tak niestety nie da się ocenić szkody.
Cattleya
Cattleya
Słyszałam,że nawet złamane storczyki potrafią pięknie wypuścić przedłużenie pędu! Proszę się nie martwić! Jeśli storczyk jest zdrowy na pewno sobie poradzi!
82karolcia
82karolcia
Trudno zrobić zdjęcie, bo musiałabym poodsłaniać listki,a nie chcę ich jeszcze dodatkowo połamać. Poza tym nic się kwiatuszkowi większego nie stało, ale kwiatuszków nie będzie. Mam nadzieję, że jednak pęd będzie dalej rósł.
Cattleya dziękuję za pocieszenie całus
kiniaczek31
kiniaczek31
Tak czy siak , niestety ale nie za bardzo masz wpływ na to co zrobi storczyk chyba, że spróbujesz go przekonać Wink Pozwól mu zdecydować. Myslę, że pęd będzie rósł, a może wypuści z tego boczne pędy, a może w ogóle wypuści nowy no ciekawe jaką podejmie decyzje.. daj znać Very Happy Na pewno będzie dobrze, choć zdarzenie bardzo przykre, ale storczyki to wdzięczne roślinki więc tylko dbaj o niego, a na pewno ci się odwdzięczy clap

ps.pięknego tzn. jakiego?
82karolcia
82karolcia
Dbam, mam nadzieję, że mnie polubi ok
kiniaczek31
kiniaczek31
A czy możemy sie dowiedziec jaki to jest storczyk ? Phalenopsis ? kolor?
82karolcia
82karolcia
Na gatunkach i hybrydach się niestety nie znam. Ale zakwitły dwa pączki które pozostały, więc wklejam zdjęcia:
Potrzebna pomoc - złamanie Obraz011
Potrzebna pomoc - złamanie Obraz010
Jolusia
Jolusia 
 
To na pewno Zygopetalum, tylko jakie to nie jestem pewna. Jeżeli będziesz miała dużo szczęścia to może jeszcze jeden pączek się pokaże. Tak czy inaczej na nowe kwitnienie należy poczekać po dojrzeniu nowej pseudobulwy.

Gratuluję wspaniałego nabytku ok
82karolcia
82karolcia
Dziękuję. Jeszcze takiej w mojej kolekcji nie miałam.

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje