Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Proszę o potwierdzenie
on 17.12.09 8:20

kiniaczek31
Witajcie , przedstawiam mój nowy nabytek wylicytowany na allegro, wiem o nim tylko tyle co mi przekazał właściciel, a mianowicie, iż jest to Cambria i pochodzi z podziału . Więcej mi się dowiedzieć nie udało Sad
Co myślicie o "harmonijkowych " listkach pryskać?
Jest jeszcze jedna rzecz w mieszance wyczuwam ziemie.. przesadzić?

ujęcie całej okazałości:
Orchids Wiki 

1. Tak to Cambria.
2. Zależy jaka to Cambria. Pryskanie może powodować pojawianie się plamek na liściach. Lepiej używać nawilżacza powietrza. Takie liście to objaw nieprawidłowej pielęgnacji i uprawy. Nie wyprostują się już. Tak samo na błędy w uprawie wskazują mocno spracowane pseudobulwy i pożółkłe liście. Za to białe korzenie wskazują iż do podlewania używano dobrej dla uprawy wody.
3. Jeśli w mieszance jest rzeczywiście ziemia to oczywiście.

Re: Proszę o potwierdzenie
on 17.12.09 11:33

kiniaczek31
Ma szanse na to, aby dojść do siebie?

on 17.12.09 11:35

Orchids Wiki 

Oczywiście, że ma. Pamiętaj, że korzenie są najważniejsze w storczyku bez względu na jego rodzaj. Jeśli one są zdrowe, a na takie te na zdjęciu wyglądają to wszystko jest możliwe. Pod warunkiem, że będziesz prawidłowo o niego teraz dbała. Dużo światła, wysoka wilgotność (nie mylić ze zraszaniem i podlewaniem), racjonalne nawożenie i powinno się udać.
Michelangelo
Zgadzam się z przedmówcą. Od siebie chciałbym przestrzec przed kupowaniem roślin z umownego rodzaju Cambria na allegro. Mają one zwykle delikatne liście i ciężko znoszą przesyłkę. Na aukcjach kupuję tylko rzadkie gatunki, najlepiej w okazyjnej cenie. A z popularnymi hybrydami często jest tak, że nieuczciwi ludzie, chcąc zarobić, kupują takową w jakimś markecie, nieudolnie dzielą, a potem wystawiają na sprzedaż na allegro. To jest wręcz proceder. Przed zakupem najlepiej zasięgnąć rady u kogoś, kto już miał styczność z danym sprzedawcą. Brak negatywnych komentarzy o niczym nie świadczy (niektórzy nie chcą ich wystawiać, bojąc się rewanżu). Po Cambrie lepiej iść do OBI czy innego marketu, ceny są niewielkie, wybór duży, a rośliny zwykle całkiem zdrowe-trzeba uważnie patrzeć. Pozdrawiam Cool

on 23.01.10 10:46

kiniaczek31
Dziękuje za radę w zasadzie nie pomyślałabym , że tak oszukują chociaż w sumie jakoś szczególnie mnie to nie dziwi ludzie bywają podstępni Sad na swoje usprawiedliwienie : wylicytowałam ją za 6 zł kiedy warunki pogodowe były jeszcze w miare sprzyjające Smile

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | www.sosblogs.com