Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

kiniaczek31
kiniaczek31
Mój jeden ze storczyków w lato puścił pęd kwiatowy, ale jeden z pąków ledwo go dojrzałam zaraz usechł miał z 1mm wielkości, drugi pąk również zanim dojrzał usechł aczkolwiek był większy. Dlaczego tak się stało?
Jolusia
Jolusia 
 
Przyczyn może być kilka, jednak najczęstsze z nich to przeciąg, ogrzewanie i z tym związane wysokie temperatury i suche powietrze, owoce w pobliżu roślin, zbyt mało światła, zmiana stanowiska, bezpośrednie światło promieni słonecznych.
kiniaczek31
kiniaczek31
Z wymienionych przez Ciebie przyczyn w zasadzie wszystko można niestety wykluczyć ,
ewentualnie suche powiterze w skutek braku spryskiwania, wtedy jeszcze tego nie robiłam
( niewiedza ). Czy to może być przyczyną?
paula4u2
paula4u2
Moje z powodu obniżenia się temperatury (stoją w łazience gdzie nie ma ogrzewania, temp w nocy około 16 stopni) postanowiły wznowić kwitnienie. niestety skutek jest taki, że opadają pąki z powodu niskiej temperatury, no to ja przestawiłam je do salonu ten niestety nie ma okna, więc stoją sobie na czymś w rodzaju murku. wykręciłam reflektorki i wsadziłam żarówki energooszczędne. Coś chyba jest nie tak, nowe pędy nadal rosną te co już troszkę wyrosły stanęły w miejscu i zauważyłam, że pąki zaczęły obsychać. Dodam, iż temp. w ciągu dnia mają 20 stopni a w nocy 19. Niestety tu gdzie mieszkam centralnego nie ma dlatego, że zima krótko trwa - połowa grudnia do połowy lutego. raczej nie da się powiedzieć o zimie, bo temp w nocy na zewnątrz wynosi około 10 stopni, może się zdarzyć przymrozek nad ranem ale to raz w roku; jak na "zimnych ogrodników". Opadanie pąków może też być spowodowane brakiem światła w zimie. Dzień jest krótszy, często pochmurny, w zimie lepiej im na południowym oknie (jeśli zbierają się do kwitnienia).
kiniaczek31
kiniaczek31
Widać powodów może być wiele. Zapomniałam tylko dodać , iż mi uschły w sierpniu Sad
Orchids Wiki
Orchids Wiki 
 
W takim razie stawiam na niską wilgotność powietrza w połączeniu z wysoka temperaturą.
Czy używasz nawilżacza powietrza albo innej metody podnoszenia wilgotności powietrza poza zraszaniem i ew. kuwetami z keramzytem?
Argulina
Argulina
U mnie akurat teraz zaczął się okres zasychania i opadania całkiem dużych już pączków, i powód wiem jest jeden, brak światła, powiesiłam dłuższą firankę,( nie pomyślałam Sad ) do 3 dni tragedia, a do tego w innym pokoju ktoś otworzył okno i ...kolejne pączki poszły .
kiniaczek31
kiniaczek31
No, cóż pozostaje dalej eksperymentować Smile dzięki za odpowiedzi .

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje