Storczyki Wiki - Orchids Wiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile






 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Zobacz posty od ostatniej wizyty

Zobacz swoje posty

Zobacz posty bez odpowiedzi

Uprawa wazonowa w keramzycie
by karunia11 11.01.15 8:52

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:36

keramzyt
by karunia11 11.01.15 8:31

New Member
by Robert Russell Ritchie 26.10.14 7:05

Ascocenda- odpadające liście
by AGA 17.09.14 23:43

Phalaenopsis - znaczenia na liściach
by bestiarka 30.08.14 3:34

Jak pomóc Cambrii? Proszę o opinie.
by AGA 17.08.14 2:49

Orchidarium Smoczycy
by piotr.r 29.07.14 3:32

Aerides houlletiana
by Jolusia 23.06.14 6:45

Vanda - szkodniki
by Nemezis 22.06.14 9:16


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Schlimmia condorana
15.12.09 2:16

Jolusia
Jolusia 
 
Storczyka kupiłam w październiku tego roku. Przyszedł w doniczce o średnicy 7 cm wsadzony w sphagnum. Czytając informacje o tej roślinie postanowiłam wsadzić ją w koszyk, który najpierw wyścieliłam włóknem kokosowym a następnie wypełniłam mieszanką średniej kory, sphagnum i łuskami orzecha laskowego. Storczyka podlewam po lekkim przeschnięciu podłoża. Substrat nie powinien nigdy całkowicie wyschnąć. Koszyk wisi na południowym oknie.

Schlimmia condorana 6ebb0596ae8635damed clap
Jolusia
Jolusia 
 
Tak wygląda pęd na dzień dzisiejszy haha Z tego co widać zanosi się na 5 kwiatów z jednego pędu.

Schlimmia condorana 875cde541b4e1126med
samanti
samanti
Jolusia ,poluję na tego storczyka już od dawna hejka
Zdradź proszę gdzie go zdobyłaś .
Jolusia
Jolusia 
 
samanti tego storczyka kupiłam u Schwertera. hejka
Jolusia
Jolusia 
 
Mam taką cichą nadzieję, że może już w przyszłym tygodniu zobaczę piękne kwiaty tej rośliny. Na wcześniejszych zdjęciach widać 5 pączków z których tylko 3 ładnie rosną. Jeden z nich usechł a drugiemu coś nie śpieszno.

Schlimmia condorana 9da472808211387dmed
Joane
Joane 
 
Cudownie wyglądają te wiszące pączki. Przypominają mi orzechy w kształcie nerki. Czekam też na rozkwitnięcie. Szkoda, że te dwa pączki się straciły. clap
Mam też pytanie: W jakiej temperaturze go uprawiasz? Jaka jest wilgotność powietrza?
Cattleya
Cattleya
A jak z podlewaniem? Jest spryskiwany czy moczony?
Jolusia
Jolusia 
 
Joane storczyk wisi na południowym oknie w temperaturach od 20 do 22 stopni C i sprzyja mu dość wysoka wilgoć.

Cattleya ja storczyka stawiam pod kran i przelewam.
Jolusia
Jolusia 
 
Rozpacz i zgrzytanie zębów Sad Sad bo stało się coś strasznego. Sąsiadka podczas robienia przeze mnie kawy dotykała pączki palcami bo nie wierzyła, że to prawdziwe no i wieczorem zaczęło się coś dziać tzn, pączki zrobiły się brązowe i nie otworzyły do końca tylko trochę Sad Sad Nawet nie wiecie jaką złość mam na nią Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad . Nie pozostanie mi nic innego jak czekać na następny raz. Co najważniejsze tak ślicznie pachną miętą i świeżo ściętą trawą.
Carmella
Carmella 
 
U kurczę, to rzeczywiście Evil or Very Mad
Neska
Neska 
 
Bardzo ci współczuję. To tak piękna roślina, że aż strach oddychać, a tu babsko z łapami. Są ludzie ze zdecydowanie złym wpływem na rośliny, moja babcia, której " na kamieniu rosło" wierzyła w tzw. złe oczy i pewnie miała rację Evil or Very Mad
Argulina
Argulina
Wielka szkoda Sad a sąsiadce powiedziałabym, że są rzeczy co się ich łapami nie tyka!
Joane
Joane 
 
Ja bym się chyba popłakała. Jak do mnie ktoś przychodzi i zbliża się do moich kwiatów aby je oglądnąć to ja krzyczę: Tylko nie dotykać. Bo każdy to zawsze chce je dotknąć. A potem takie skutki. Człowiek dba pielęgnuje całe miesiące a niekiedy lata i co? Rozpacz. Mam pomysł, trzeba by porozwieszać tabliczki z napisem: Nie dotykać. Wink
patrykgiel
patrykgiel
Współczuję straty, a z kwiatkami to ja tak samo krzyczę z daleka nie dotykać !!! hejka hejka

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]


Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje