Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 1]

Schlimmia condorana
on 15.12.09 2:16

Jolusia 

Storczyka kupiłam w październiku tego roku. Przyszedł w doniczce o średnicy 7 cm wsadzony w sphagnum. Czytając informacje o tej roślinie postanowiłam wsadzić ją w koszyk, który najpierw wyścieliłam włóknem kokosowym a następnie wypełniłam mieszanką średniej kory, sphagnum i łuskami orzecha laskowego. Storczyka podlewam po lekkim przeschnięciu podłoża. Substrat nie powinien nigdy całkowicie wyschnąć. Koszyk wisi na południowym oknie.

clap

Re: Schlimmia condorana
on 01.01.10 1:05

Jolusia 

Tak wygląda pęd na dzień dzisiejszy haha Z tego co widać zanosi się na 5 kwiatów z jednego pędu.

on 18.01.10 1:53

samanti
Jolusia ,poluję na tego storczyka już od dawna hejka
Zdradź proszę gdzie go zdobyłaś .

on 18.01.10 3:22

Jolusia 

samanti tego storczyka kupiłam u Schwertera. hejka

on 02.02.10 2:21

Jolusia 

Mam taką cichą nadzieję, że może już w przyszłym tygodniu zobaczę piękne kwiaty tej rośliny. Na wcześniejszych zdjęciach widać 5 pączków z których tylko 3 ładnie rosną. Jeden z nich usechł a drugiemu coś nie śpieszno.

on 03.02.10 2:43

Joane 

Cudownie wyglądają te wiszące pączki. Przypominają mi orzechy w kształcie nerki. Czekam też na rozkwitnięcie. Szkoda, że te dwa pączki się straciły. clap
Mam też pytanie: W jakiej temperaturze go uprawiasz? Jaka jest wilgotność powietrza?

on 03.02.10 4:44

Cattleya
A jak z podlewaniem? Jest spryskiwany czy moczony?

on 08.02.10 4:48

Jolusia 

Joane storczyk wisi na południowym oknie w temperaturach od 20 do 22 stopni C i sprzyja mu dość wysoka wilgoć.

Cattleya ja storczyka stawiam pod kran i przelewam.

on 11.02.10 0:23

Jolusia 

Rozpacz i zgrzytanie zębów Sad Sad bo stało się coś strasznego. Sąsiadka podczas robienia przeze mnie kawy dotykała pączki palcami bo nie wierzyła, że to prawdziwe no i wieczorem zaczęło się coś dziać tzn, pączki zrobiły się brązowe i nie otworzyły do końca tylko trochę Sad Sad Nawet nie wiecie jaką złość mam na nią Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad . Nie pozostanie mi nic innego jak czekać na następny raz. Co najważniejsze tak ślicznie pachną miętą i świeżo ściętą trawą.

on 11.02.10 1:18

Carmella 

U kurczę, to rzeczywiście Evil or Very Mad

on 11.02.10 2:18

Neska 

Bardzo ci współczuję. To tak piękna roślina, że aż strach oddychać, a tu babsko z łapami. Są ludzie ze zdecydowanie złym wpływem na rośliny, moja babcia, której " na kamieniu rosło" wierzyła w tzw. złe oczy i pewnie miała rację Evil or Very Mad

on 12.02.10 8:25

Argulina
Wielka szkoda Sad a sąsiadce powiedziałabym, że są rzeczy co się ich łapami nie tyka!

on 14.02.10 4:56

Joane 

Ja bym się chyba popłakała. Jak do mnie ktoś przychodzi i zbliża się do moich kwiatów aby je oglądnąć to ja krzyczę: Tylko nie dotykać. Bo każdy to zawsze chce je dotknąć. A potem takie skutki. Człowiek dba pielęgnuje całe miesiące a niekiedy lata i co? Rozpacz. Mam pomysł, trzeba by porozwieszać tabliczki z napisem: Nie dotykać. Wink

on 28.02.10 9:18

patrykgiel
Współczuję straty, a z kwiatkami to ja tak samo krzyczę z daleka nie dotykać !!! hejka hejka

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 1]

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a blog